Що чекає на долар наступного тижня

У банківському секторі прогнозують, що наступного тижня (8-14 квітня) курс готівкового долара в Україні перебуватиме в межах 39-40 грн. Таким чином, очікується його зростання як у купівлі, так і, особливо, в продажу. Увечері ж 5 квітня банки виставили курс долара на середньому рівні 38,9/39,38 грн (купівля/продаж). Обмінники – 38,88/39,4 грн.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про очікування розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив, що різниця між курсами в купівлі та продажу прогнозується у:

50-60 коп. у банках;
від 60 коп. до 1 грн в обмінниках.

При цьому щоденні курсові зміни можливі лише на рівні до 30-50 коп. у банках. І до 50 коп. в обмінних пунктах.

“На валютному ринку збережеться відносна стабільність, що збігається зі стратегією регулятора на поступову лібералізацію. Очікується, що основні курсові зміни перебуватимуть в межах коридорів і не нестимуть загрози для ринку”, – розповів Лєсовий.

Офіційний курс знизився

Водночас НБУ на 8 квітня оновив офіційний курс долара до 38,84 грн. Що одразу на 18 коп. нижче за поточний – який діятиме і на вихідних.

Валютних послаблень поки не буде

Зі свого боку, заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук повідомив, що Україні вдалося стабілізувати валютний ринок, що дозволило відійти від фіксації курсу гривні до долара. Однак, до переходу до другого етапу лібералізації країна ще не готова – необхідні умови для цього все ще формуються.

“НБУ вже реалізував більшу частину заходів першого етапу Дорожньої карти пом’якшення валютних обмежень. Передумови для переходу до другого етапу ще формуються”, – резюмував він.

При цьому заступник голови НБУ наголосив: досягнуті результати дозволили НБУ перейти до зниження облікової ставки. А також:

ввести режим керованої гнучкості курсу;
пом’якшувати валютні обмеження.

“Незважаючи на повномасштабне вторгнення та безперервні терористичні атаки росіян, українська фінансова система безперебійно працює.Як результат, у 2023 році економіка повернулася до відновлення. Крім збереження макрофінансової стійкості, цьому посприяли висока адаптивність українського бізнесу та населення, м’яка фіскальна політика та значні врожаї”, – резюмував Ніколайчук.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *