Шахраї крадуть гроші в українців під виглядом мобільних операторів

Шахраї виманюють в українців гроші під виглядом мобільних операторів. Для цього вони надсилають повідомлення в месенджерах чи соцмережах про можливість отримання коштів на рахунок або підключення додаткових послуг – після чого з допомогою фішингових посилань отримують доступ до особистих фінансових даних жертв.

8703_383563024.jpg (39 Kb)

Про це повідомили у Міністерстві внутрішніх справ МВС). Там пояснили, що аферисти:

Створюють фейковий сайт мобільного оператора та обіцяють бонуси за реєстрацію SIM-картки на паспорт
На сайті розміщують інструкції та фішингові посилання Bank-ID.
Просять ввести конфіденційні дані – наприклад, фінасову інформацію задля входу в особистий кабінет.

Як захиститися від шахраїв

Втім, наголошується, захиститися від шахраїв можна. Для цього варто:

Перевіряти всю вхідну інформацію на офіційних сайтах і соцмережах мобільних операторів.
Не переходити за підозрілими посиланнями.
“Якщо ваш акаунт було взламано або вашими даними заволоділи шахраї, зверніться до свого оператора та зв’язку та банку. Повідомте про шахрайські дії поліції”, – наголосили в МВС.

Українцю зателефонували нібито з банку та вкрали майже 30 тисяч

Раніше ж інтернет-шахраї виманили в українця майже 30 тис. грн. Для цього вони під виглядом працівника банку зателефонували йому та повідомили про необхідність пройти верифікацію. Чоловік повірив незнайомцям – та повідомив їм реквізити своєї банківської картки.

“Шахраї за лічені хвилини встигли зняти гроші – майже 30 тис. грн. За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство)”, – повідомили у ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області.

Так, щоб захиститися від зловмисників, слід пам’ятати: якщо вам дзвонить невідомий і намагається з’ясувати дані платіжних карток – це спроба шахрайських дій. Адже “працівник банку ніколи не питає персональних даних”.

Крім того, конфіденційні дані про банківські рахунки не можна повідомляти нікому – навіть банківським працівникам. Також:

в жодному разі ніколи не слід розголошувати свій пін-код;
ні за яких обставин не варто переказувати кошти на будь-які інші рахунки та рахунки третіх осіб на прохання тих, хто зателефонував та представився банківським співробітником;
слід встановити індивідуальні ліміти на операції з платіжною карткою.

“Якщо у вас виникли сумніви щодо того, що вам телефонує співробітник банку, покладіть слухавку. І самостійно зателефонуйте до закладу за номером, вказаним на обороті вашої платіжної картки”, – зазначили в поліції.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *