Самооцінка українцями свого добробуту

За два роки кількість українців, які економлять на їжі, виросла більше ніж у два рази.

3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)

Водночас кількість тих, хто може собі дозволити будь-які покупки, зросла майже у 3,5 рази, свідчать дані наведені у Інфляційному звіті НБУ.

“Якщо у 2021 році на харчуванні економили 12,2 відсотки українців, то у 2022 році – 19,9 відсотки, а цьогоріч – 26,2 відсотки. Тобто більш ніж чверть громадян. Частка тих, кому вистачає на харчі, але на одяг і взуття потрібно заощадити або позичити, спочатку зростала, а потім зменшувалася”, – сказано в повідомленні.

Доходи українців зростають завдяки бюджетній підтримці та зростанню економіки. Фінансовий стан домогосподарств поступово поліпшується. Однак дані самооцінки фінансового становища сімей у третьому кварталі 2021-2023 років, які наведені в цьому звіті свідчать про дещо іншу ситуацію.

Частка тих, хто може собі дозволити будь-які покупки зросла з 0,5% до 1,7%. Також майже втричі збільшилася кількість громадян, які можуть собі дозволити їжу, одяг, взуття, дрібну та габаритну техніку.

Експерт Аналітичного центру “Об’єднана Україна” Олексій Кущ роз’яснив ситуацію:

“Такі дані свідчать про те, що механізм розподілу національного доходу став ще несправедливішим. Немає нічого дивного, коли багаті контролюють потоки зовнішньої фінансової допомоги в розмірі близько 40 млрд долларів на рік і стають ще багатшими. Що сильніша поляризація суспільства, то серйозніше соціальне розшарування. В умовах, коли національні багатства створюються не робочою економікою, а фінансовими потоками міжнародної допомоги, роль середнього класу стає мінімальною”.

Відбувається формування “соціальних ядр” на двох полюсах, і цей процес торкається обслуги верхнього ешелону. До людей, які обертаються навколо “багатого ядра”, також потроху просочується багатство.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *