Про ситуацію на валютному ринку в Україні до кінця квітня

Ситуація на валютному ринку в Україні до кінця квітня залишатиметься в межах усталених трендів.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Коливання курсу долара не перевищать 1,5-2,0%. Про це в коментарі РБК-Україна розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.

За його словами, за режиму “керованої гнучкості” відбуватимуться майже щоденні валютні зміни як в бік зростання, так і зниження курсів. Зміни не виходитимуть за рамки правил ринку. Адже майже повністю виключений різкий обвал або ж стрибок курсових показників. Нацбанк, як і раніше, займе активну позицію на безготівковому ринку, обсягами та частотою валютних інтервенцій направляючи курс у безпечні коридори.

Важливим, на думку експерта, також залишатиметься те, що міжбанк диктуватиме умови готівковому ринку, адже фінустанови в процесі курсоутворення покладатимуть саме на курсові показники безготівкового ринку.

При цьому збережеться різниця між курсами міжбанку та готівкового ринку. Залежно від валюти вона може скласти в середньому до 0,5-0,7 грн. Але курсові коридори змін будуть майже однаковими.

“Важливим у вказаний період також може стати поступова активізація готівкового ринку напередодні Великодня. Так з 26 квітня аж до 10 травня повільно зростатиме кількість валютних операцій, і порівняно з початком квітня, цей показник може збільшитися в середньому на 10-15 відсотків”, – сказав Лєсовий.

Він прогнозує, що у передсвятковий період люди частіше продаватимуть валюту. Це відразу позначається на курсовій політиці: курси купівлі поступово знизяться. Цьогоріч очікується, що курс купівлі (орієнтовно з 26 квітня по 10 травня) може знизитися до 2% від базового курсу (на момент початку періоду підвищеного попиту), що складе орієнтовно 0,5-0,8 грн.

За прогнозами Лєсового, основні показники ринку будуть такими:

• Очікувані коридори валютних змін: валютні коридори: на міжбанку 39-40 грн/долар та 42-43,5 грн/євро, на готівковому ринку 39-40 грн/долар та 41-43,5 грн/євро.

• Середні тижневі коливання курсів не перевищать 1,5-2% від понеділкового курсу.

“Таким чином, наприкінці квітня загальна ситуація на валютному ринку збережеться в наявних трендах: часті, але незначні валютні зміни не вплинуть на загальні показники ринку. Водночас на готівковому ринку можна очікувати певне пожвавлення через наближення Великодня. Однак будь-які зміни, що супроводжуватимуть наближення свята, слід вважати ситуативними, тимчасовими. Тобто такими, що не здатні зруйнувати доволі міцну систему валютних змін”, – додав Лєсовий.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *