ПриватБанк видає неякісні долари: що кажуть у банку
ПриватБанк став об’єктом критики через заяви клієнтів про проблеми з валютними операціями та видачею порваних і неякісних купюр. Проте, банк пояснив, що ретельно дотримується вимог Національного банку України (НБУ) та не встановлює жодних обмежень щодо року випуску банкнот іноземної валюти та їх номіналу.
Про це ПриватБанк повідомив у відповідь на скаргу клієнта на спеціалізованому форумі Мінфін. “Після закінчення депозиту ти отримуєш порвані, старі з плямами купюри і ніхто на це не звертає уваги”, – поскаржилась клієнтка.
У відповідь банк відзначив, що ретельно дотримується вимог НБУ та не встановлює жодних обмежень щодо року випуску банкнот іноземної валюти та їх номіналу. Більше того, він підкреслив, що відповідно до Постанови №75 НБУ банкам заборонено відмовляти клієнтам у здійсненні валютно-обмінних операцій з банкнотами будь-якого року випуску, якщо вони відповідають за дизайном та елементами захисту.
Купюри з якими дефектами може видавати банк
Нацбанк запевняє, що всі грошові знаки без ознак підробки чи суттєвого пошкодження придатні для будь-яких операцій. Немає обмежень щодо року випуску та номіналу банкнот іноземної валюти. Так, в Україні дозволено видавати та приймати купюри, які мають такі дефекти:
локальні потертості (фарби на зображеннях) або втрату жорсткості паперу;
плями у кількості не більше трьох штук, діаметр кожної – не більше 5 мм;
відбитки печаток/штампів, написи, серед яких видимі в УФ-променях, загальна площа не повинна перевищувати 200 кв. мм;
надрізи чи надриви до трьох штук і до 3 мм кожен;
проколи та отвори – до чотирьох штук, діаметр кожного – не більше 1 мм.
Таким чином, замість поширення негативних відгуків, важливо розуміти процеси та правові норми, що регулюють діяльність банківської системи, та використовувати доступні механізми для вирішення будь-яких непорозумінь.