ПриватБанк видає неякісні долари: що кажуть у банку

ПриватБанк став об’єктом критики через заяви клієнтів про проблеми з валютними операціями та видачею порваних і неякісних купюр. Проте, банк пояснив, що ретельно дотримується вимог Національного банку України (НБУ) та не встановлює жодних обмежень щодо року випуску банкнот іноземної валюти та їх номіналу.

2439_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це ПриватБанк повідомив у відповідь на скаргу клієнта на спеціалізованому форумі Мінфін. “Після закінчення депозиту ти отримуєш порвані, старі з плямами купюри і ніхто на це не звертає уваги”, – поскаржилась клієнтка.

У відповідь банк відзначив, що ретельно дотримується вимог НБУ та не встановлює жодних обмежень щодо року випуску банкнот іноземної валюти та їх номіналу. Більше того, він підкреслив, що відповідно до Постанови №75 НБУ банкам заборонено відмовляти клієнтам у здійсненні валютно-обмінних операцій з банкнотами будь-якого року випуску, якщо вони відповідають за дизайном та елементами захисту.

Купюри з якими дефектами може видавати банк

Нацбанк запевняє, що всі грошові знаки без ознак підробки чи суттєвого пошкодження придатні для будь-яких операцій. Немає обмежень щодо року випуску та номіналу банкнот іноземної валюти. Так, в Україні дозволено видавати та приймати купюри, які мають такі дефекти:

локальні потертості (фарби на зображеннях) або втрату жорсткості паперу;
плями у кількості не більше трьох штук, діаметр кожної – не більше 5 мм;
відбитки печаток/штампів, написи, серед яких видимі в УФ-променях, загальна площа не повинна перевищувати 200 кв. мм;
надрізи чи надриви до трьох штук і до 3 мм кожен;
проколи та отвори – до чотирьох штук, діаметр кожного – не більше 1 мм.
Таким чином, замість поширення негативних відгуків, важливо розуміти процеси та правові норми, що регулюють діяльність банківської системи, та використовувати доступні механізми для вирішення будь-яких непорозумінь.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *