Обмінники встановили свіжий курс долара

Готівковий курс долара в Україні в небанківських обмінниках помітно змінився після зниження офіційного курсу. Долар у купівлі подешевшав одразу на 30 копійок, у середньому до 38,79 грн, натомість у продажу подорожчав на 5 копійок, до 39,51 грн. Банки, як і раніше, торгують американською валютою за середніми цінами в 39,05/39,5 грн (купівля/продаж).

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Вартість долара у продажу, таким чином, виявилася найвищою для обмінників з початку березня. А ціна американської валюти у покупці повернулася до значень минулого тижня, свідчать дані моніторингу.

Незважаючи на те, що за добу курс долара в банках не змінився, за тиждень з минулої п’ятниці готівковий долар у таких фінустанов подорожчав уже на 30 копійок. Про це свідчать дані профільного порталу.

Національний банк України (НБУ) на 29 березня розрахував офіційну вартість американської валюти на рівні 39,22 грн. Це:

на копійку нижчу, ніж напередодні, 28 березня;
на 20 копійок дорожче, ніж було тиждень тому;
на 12 копійок нижче за історичний рекорд (39,34 грн/дол., було встановлено 27 березня 2024 року).

На чорному ринку, тобто в приватних оголошеннях про купівлю-продаж валюти, курс долара традиційно тримається помітно вище банківського і в купівлі, але нижче у продажу. Так, американську валюту “з рук” 29 березня пропонують за ціною 39,35/39,45 грн (купівля/продаж).

У найбільших комерційних банках курс долара у продажу коливається у діапазоні 39,45-39,6 грн. Купують долар за 38,4-39,05 грн.

Ці ціни можуть відрізнятися від фактичного курсу в банках. Адже там можуть виставляти додаткову комісію.

Що буде з доларом до кінця тижня

Курс готівкового долара в українських банках та обмінниках наприкінці березня може помітно змінитись – знизитися у купівлі, але вирости у продажу. За прогнозом, цього тижня (закінчується 31 березня) вартість американської валюти перебуватиме в рамках 38,5-40 грн. Як розповів OBOZ.UA начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, щоденні курсові зміни прогнозуються на рівні:

до 30 коп. у банках;
до 50 коп. в обмінниках.
Загалом же, зазначив банкір, на готівковому ринку поки що не передбачається будь-яких потрясінь. А тому останній тиждень березня, “незважаючи на майже щоденні курсові зміни”, буде досить спокійним і “очікувано врівноваженим”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *