Назвали основні причини скорочення валютних “запасів” України

Міжнародні (золотовалютні) резерви (ЗВР) України за вересень скоротилися на 1,7%, до 39,7 млрд дол . Основними причинами скорочення валютних “запасів” стали інтервенції НБУ на міжбанку для утримання курсової стабільності та боргових виплат України.

5093_2477751.jpg (87.79 Kb)

Про це свідчать дані Національного банку України ( НБУ ). Так, за місяць резерви скоротилися на 0,68 млрд. доларів . Попереднє падіння за підсумками серпня було суттєвішим – на 3,2%, або 1,33 млрд доларів.

“Міжнародні резерви знижуються другий місяць поспіль , але продовжують перебувати на близьких до історичного рекорду рівнях і є достатніми для підтримки нового режиму обмінного курсу “, – прокоментував нардеп від “Слуги народу” Данило Гетьманцев .

Нагадаємо, рекордного рівня ЗВР України було досягнуто у серпні-2023. Він склав 41,7 млрд дол .

Незважаючи на зниження, нинішній обсяг резервів покриває фінансування 5,3 місяців майбутнього експорту . “Нормою”, за міжнародними стандартами, вважається рівень 3 місяці покриття.

“Динаміка міжнародних резервів у 2023 році залишається висхідною. З початку року вони зросли на 39,3% “, – додав Гетьманцев.

Що вплинуло на резерви у вересні

Валютні надходження на рахунки уряду за місяць склали 3,33 млрд дол.. При цьому на обслуговування боргів Україна витратила 465,3 млн дол., а 882,1 млн. заплатила МВФ.
Операції НБУ на міжбанку . Нацбанк продав 2,69 млрд, а викупив – всього 0,7 млн ​​дол. Чистий продаж валюти склав 2,69 млрд дол.
Курс валют. Оцінка вартості фінансових інструментів збільшилася на 12,9 млн. дол.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *