НАЗК внесло до переліку спонсорів війни компанію з Данії

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідного данського виробника продукції на основі кам’яної вати Rockwool до переліку міжнародних спонсорів війни.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну, компанія принципово вирішила залишитися на ринку росії. Через посередників продукція компанії продається російським державним підприємствам, зокрема, на замовлення Міністерства оборони рф.

Вона застосовується для утеплення, звукоізоляції та вогнезахисту, призначена для всіх видів будівель і споруд, а також для промислового обладнання та навіть суднобудування.

Продукція Rockwool використовувалася під час будівництва та ремонту кораблів ВМФ росії. Інформація про такі контракти наявна з 2014 по 2021 роки.

За роки після анексії Криму компанія Rockwool поставила ізоляційні матеріали щонайменше для 31 корабля та підводних човнів російського флоту.

НАЗК виявило щонайменше 52 контракти на понад 329 млн руб. між дистриб’юторами Rockwool та Міністерством оборони росії.

У рф Rockwool працює з 1995 року та володіє чотирма заводами (м. Балашиха, Московської області; м. Виборг Ленінградської області; м. Троїцьк Челябінської області; ЕВЗ «Алабуга», Республіка Татарстан). Компанія утримує в рф 1200 робочих місць, що складає близько 10% від співробітників компанії.

В росії Rockwool представлена 4 компаніями:

ТОВ «Роквул», що у 2022 році отримало виручку в розмірі 313 млн дол. США, чистий прибуток у розмірі 58,3 млн дол. США та сплатила до бюджету рф податок на прибуток у розмірі 13,9 млн дол. США;
ТОВ «Роквул-Волга», яка у 2022 році отримала виручку у розмірі 54,2 млн дол. США, чистий прибуток у розмірі 8 млн дол. США та сплатила до бюджету агресора податок на прибуток у розмірі 857 тис. дол. США;
ТОВ «Роквул-Север» у 2022 році отримала виручку у розмірі 58,5 млн дол. США, чистий прибуток у розмірі 6,8 млн дол. США та сплатила до бюджету рф податок на прибуток у розмірі 1,4 млн дол. США;
ТОВ «Роквул-Урал», що у 2022 році отримала виручку у розмірі 25,7 млн дол. США, чистий прибуток у розмірі 1 млн дол. США, сплатила до бюджету рф податок на прибуток у розмірі 785 тис. дол. США.

Хоча офіційно ці компанії і не здійснюють прямих постачань власної продукції за держконтрактами рф, у 2023 році таке постачання їх продукції здійснювалося іншими підприємствами-посередниками.

У квітні 2022 року, компанія Rockwool оголосила про продовження своєї роботи у росії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *