Яку підтримку надають українським біженцям в різних країнах Європи

Унаслідок повномасштабної російської агресії мільйони українських громадян виїхали за межі своєї країни, шукаючи захисту. Багато країн Європи виявили готовність надати допомогу мігрантам, пропонуючи їм значну фінансову підтримку.

2341_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Про те, які переваги та підтримку надають українським біженцям в різних європейських країнах, пише uamedia.eu.

Норвегія

Коли українці перебувають в Норвегії, як біженці, спочатку їх поміщають у тимчасові табори. Тут вони отримують повне соціальне забезпечення, але не мають права на соціальні виплати. Українці можуть розраховувати лише на незначну суму — максимум 400 крон, що дорівнює близько 40 євро на місяць. Після перебування у тимчасових таборах, українці розподіляються по різних місцях країни та розміщуються у тимчасовому житлі, в якому вони сплачують комунальні послуги.
На цьому етапі, громадяни України отримують середньомісячні виплати у розмірі приблизно 650 євро на дорослого та від 250 до 350 євро на кожну дитину. Під час інтеграційної програми, коли біженці починають відвідувати мовні курси, вони отримують певну суму в якості своєрідної зарплати — близько 1400 євро. За допомогою цих коштів вони самостійно сплачують за житло та комунальні послуги.

Бельгія

Виплати громадянам України визначаються на основі сімейного стану та щомісячно становлять прожитковий мінімум:
одинокі дорослі отримують щомісяця 1139,97 євро;
якщо сім’я складається з двох дорослих людей — кожен отримує по 758,64 євро щомісяця;
на кожну дитину додатково виплачується 150−220 євро, але загальна сума виплати на місяць не може перевищувати 1537,90 євро на сім’ю.
Варто відзначити, що біженці не отримують фінансову допомогу, поки перебувають у соціальних притулках або тимчасовому житлі. Щоб стати одержувачем коштів, необхідно мати прописку та оформити карту проживання типу А.

Ірландія

Фінансова допомога, яку надає Ірландія українським мігрантам, має такі характеристики:
особи віком від 23 років отримують 206 євро на тиждень на кожну особу, що становить до 824 євро на місяць;
якщо мігрант забезпечує опіку над дорослою особою, він може отримати надбавку у розмірі 138 євро на тиждень;
також за опіку над дитиною до 12 років виплачується 40 євро на тиждень, а за дитину старшу 12 років — 48 євро;
особи віком від 18 до 24 років, які проживають самотньо, отримують щотижневу виплату в розмірі 206 євро і також можуть претендувати на соціальні надбавки за опіку;
особам віком від 18 до 24 років, які не проживають самотньо, виплачується 117,70 євро на тиждень;
особи цього віку, які мають дітей, мають право на максимальну виплату в розмірі 206 євро на тиждень на кожну особу;
додатково Департамент виплачує батькам або опікунам кошти за кожну дитину до 16 років. Сума цих виплат становить 140 євро на місяць на кожну дитину.

Німеччина

Уряд країни офіційно оголосив про підвищення виплат для громадян України, залежно від їх категорії:
одинокі дорослі та батьки-одинаки отримають найбільше підвищення — виплати зростуть на 53 євро до 502 євро;
повнолітні українці отримуватимуть 451 євро;
діти віком до 5 років отримуватимуть 318 євро;
діти віком 6−13 років отримуватимуть 348 євро;
діти віком 14−17 років отримуватимуть 420 євро.
Українці зі статусом тимчасового проживання в Німеччині отримують фінансову допомогу від Центру зайнятості, яка призначається тим, хто не зміг знайти роботу в країні та підпадає під умови допомоги з безробіття.

Франція

У Франції українські мігранти отримують фінансову допомогу від французького уряду. Згідно з розрахунками, базова допомога становить 6,8 євро на добу на одну особу, що складає близько 204 євро на місяць на кожну людину.
Для сімей, що складаються з двох або більше осіб, сума допомоги збільшується пропорційно кількості членів сім’ї. Наприклад, для двох людей ця сума становить 10,2 євро на добу, для трьох — 13,60 євро на добу, а для чотирьох — 17 євро на добу на всю сім’ю.
Додатково, громадянам, які не мають соціального житла, виплачується компенсація у розмірі 7,4 євро на добу на одну особу. Загалом, місячні виплати на одну людину становлять 426 євро, а сім’я, наприклад, мати з дитиною, щомісячно отримує 528 євро.

Швейцарія

Українські біженці, які вибрали цю країну для тимчасового захисту, негайно розселяються по кантонам, де їх забезпечують соціальним житлом, харчуванням та медичним страхуванням.
Окрім цього, вони мають офіційний доступ до місцевого ринку праці.
Щодо фінансової допомоги, Швейцарія надає українським громадянам, які прибули через війну, щомісячні виплати у розмірі 1573,39 франків (еквівалент 1655 євро) на кожну особу. Однак ця сума не видається на руки, а перераховується до кантону, де надано притулок біженцю. Ці гроші використовуються для покриття всіх витрат, пов’язаних з проживанням та харчуванням українців. Таким чином, на руки видаються лише кошти за те, чим уряд кантону не забезпечує особу.
За практикою, розмір цієї суми зазвичай становить приблизно 350−500 франків (враховуючи, що особа вже має оплачене житло, медичне обслуговування та гуманітарні продукти).

Велика Британія

Для отримання доступу до країни необхідно мати родичів там або знайти спонсора, який надасть вам житло протягом щонайменше 6 місяців (вартість цієї послуги відшкодовується британською державою у розмірі 350 фунтів).
Здобувши візу за однією з таких програм, громадяни України отримують право на офіційне працевлаштування та медичне обслуговування протягом трьох років, а також фінансову допомогу, яка складається з одноразової виплати в розмірі 200 фунтів (приблизно 230 євро) та щомісячних виплат.
Сума щомісячних виплат залежить від віку українців та кількості членів сім’ї:
доросла особа віком до 25 років отримує 265,31 фунт (приблизно 314 євро);
доросла особа віком від 25 років отримує 334,91 фунт (приблизно 397 євро);
двоє дорослих (віком до 25 років) отримують 416,45 (приблизно 403 євро);
двоє дорослих (якщо одному з яких понад 25 років) отримують 525,72 фунта (приблизно 623 євро);
на дитину виплачується 290 фунтів (приблизно 343 євро).

Чехія

Протягом перших шести місяців після прибуття до Чехії, українські мігранти отримують фінансову допомогу у розмірі 5000 крон на кожну людину щомісяця, що становить приблизно 205 євро.
Після сьомого місяця сума допомоги переглядається, і особи до 18 років отримують 3320 крон (приблизно 136 євро) на місяць, тоді як особи старше 18 років отримують 4620 крон (приблизно 190 євро) на місяць.
Крім того, українські біженці в Чехії можуть отримати допомогу з тимчасовим житлом. Також є можливість безкоштовного медичного страхування, але треба враховувати, що його термін дії для дорослих українців обмежений 150 днями, а для дітей — до одного року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *