Яким буде долар вже за кілька днів

Наступного тижня в Україні очікується помітна зміна курсу готівкового долара. При чому неоднорідна: здешевлення у покупці, але здорожчання в продажу. За прогнозом банківського сектора, у період 4-10 березня вартість американської валюти перебуватиме в межах 38-39,5 грн. Увечері ж 29 лютого банки виставили середній курс в 38,1/38,6 грн (купівля/продаж). Обмінники – 38,18/38,48 грн.

1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про очікування банківського сектора розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив, що різниця між курсами купівлі на продажу:

у банках не перевищить 50 коп.;
в обмінниках може сягнути 1 грн.

При цьому можливі “часті, ледь не щоденні та протилежні зміни курсових коливань”. Які на готівковому ринку в середньому становитимуть від 30 до 50 коп.

Крім того, зазначив банкір, на ринку триватиме “конкурентна боротьба” між фінустановами за продавців валют. Через що “курсові розбіжності між курсами купівлі в банках та обмінних пунктах орієнтовно будуть на рівні 10-20 коп.”.

“Наступного тижня ринок перебуватиме в уже звичній “статичній мінливості”: валютні зміни, хоч і будуть частими, одначе навряд чи вони змусять хвилюватися. Наразі відсутні обставини, які б могли похитнути ринок”, – констатував Лєсовий.

Що буде з доларом у березні

Загалом у березні в Україні очікується здорожчання готівкового долара. У банківському секторі прогнозують, що вартість американської валюти наступного місяця перебуватиме на рівні 38,25-40,5 грн.

Різниця між курсами купівлі та продажу на готівковому ринку сягне:

до 50 коп. у банках;
до 1 грн в обмінниках.
При цьому, наголосив Лєсовий, на ринку триватиме конкуренція за продавців валюти. У зв’язку з чим різниця між курсами купівлі в банках та обмінних пунктах буде мінімальною – до 10-20 коп.

“Протягом березня можна очікувати, що ситуація на ринку буде більш-менш прогнозованою. Будь-які фактори, що можуть негативно позначитися на ринку, наразі неактивовані. Проте врахувати всі можливі обставини, що можуть вплинути на ринок, зараз украй важко”, – констатував банкір.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *