Як скоротилась кількість вакансій через ШІ: кого шукають менше

class=”ArticleImagestyles__ImageWrapper-sc-lvd8v9-0 cWMVnY”>

Як скоротилась кількість вакансій через ШІ: кого шукають менше

Як скоротилась кількість вакансій через ШІ: кого шукають меншеЧерез невідповідність навичок кандидатів потребам роботодавців на ринку праці посилюється структурний дисбаланс.Про це йдеться в матеріалі «Економічної правди», автори якого проаналізували динаміку вакансій на Work.ua за три роки — від липня 2023-го до червня 2026 року — та зіставили професії з рівнями впливу ШІ за методологією Міжнародної організації праці (МОП).

Які результати

За цей час кількість вакансій для копірайтерів скоротилася на 60% — зі 125 до 50 на місяць. Приблизно так само зменшився попит на перекладачів з англійської мови.Роботодавці вже шукають AI-копірайтерів — фахівців, які створюють тексти разом із ШІ-моделями. У таких вакансіях пропонують зарплату від 18 000 до 45 000 грн.Залежно від спеціалізації кількість вакансій для працівників скоротилася так:

  • 56% до 76% для вебпрограмістів;
  • 39% — вебдизайнерів;
  • 42% — адміністраторів інтернет-магазинів;
  • 25% — контент-менеджерів;
  • 20−25% — редакторів і журналістів.

За оцінкою МОП, приблизно кожен четвертий працівник у світі зайнятий у сфері, де генеративний ШІ може виконувати частину завдань: писати листи, складати звіти або відповідати клієнтам. Найбільше його вплив відчувають офісні професії.В Україні ШІ поки що рідко вказують безпосередньо у вакансіях. На Work.ua штучний інтелект або нейромережі згадуються лише в 0,1% пропозицій роботи.Місце для вашої рекламиРаніше ми писали, що кожен десятий українець вважає ШІ загрозою для своєї професії.Майже кожен десятий працевлаштований українець або той, хто навчається, вже відчуває суттєву конкуренцію з боку технологій штучного інтелекту у своїй професійній сфері. Водночас понад половина респондентів не сприймають ШІ як загрозу для своєї роботи.Серед українців, які наразі працюють або навчаються, понад 60% не відчувають прямої загрози з боку штучного інтелекту у своїй професійній сфері.Також ми писали про 5 навичок, які не втратять цінності в епоху ШІ.Раніше Міністерство цифрової трансформації та Top Lead опитали понад 200 українських компаній про те, як вони використовують ШІ та який ефект це має для бізнесу.Як видно з результатів, 93% опитаних компаній вже використовують ШІ. Найактивніше планують впроваджувати ШІ у торгівлі, маркетингу та PR, фінансовому секторі, освіті та сфері послуг.Найчастіше компанії використовують ШІ для аналізу даних і ринку та прогнозування.

Тетяна Берегова

Тетяна БереговаКореспондент-редакторЗа матеріалами: Finance.uaРоботаМісце для вашої реклами

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *