Які фактори позитивно вплинули на економіку України

Темпи відновлення економіки України у 2023 році перевищили початкові прогнози. Очікується, що зростання ВВП до кінця року становитиме 5%, а не 1%, як вважалося на початку 2023-го. Локомотивом позитивних змін стала здатність українського бізнесу адаптуватись до роботи у надскладних умовах повномасштабної війни.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Про це розповіли аналітики Національного банку України (НБУ). “Навіть у складних військових умовах підприємства швидко та ефективно налагоджують виробництво та логістику”, – констатували фахівці.

Також, за їхніми даними, позитивний вплив на економіку України мала ще низка факторів. Зокрема:

Робота агросектору
“Погодні умови призвели до високої врожайності, а за деякими культурами вона навіть була рекордною. І хоча зупинка роботи “зернового коридору” обмежуватиме експорт, розширення альтернативних шляхів, зокрема через дунайські порти, підтримуватиме його”, -–констатували в НБУ.

Стабільний курс при помірній інфляції
В Україні зберігається макрофінансова стабільність. Інфляція з жовтня 2022 року до жовтня 2023-го склала 5,3%, тобто увійшла до цільового діапазону Нацбанку. А стійкі валютний ринок та банківська система створюють необхідний ґрунт для подальшого економічного відновлення.

Бюджетний “розгін”
У Нацбанку дійшли висновку, що витрати з державного кошторису на армію, соціальну підтримку та проєкти відновлення пошкодженої інфраструктури сприяють пожвавленню економіки.

НБУ розраховує, що відновлення економіки України продовжиться. За підсумками 2024 року, очікується зростання реального ВВП ще на 3,6%. А у 2025 році – за умови зниження ризиків безпеки – зростання ВВП може прискоритися і до 6%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *