Хто з українців має право на виплати за заслуги перед Україною

Низка українців має право на щомісячну виплату за особливі заслуги перед Батьківщиною. У разі смерті такої людини виплату за неї можуть отримувати їхні близькі: батьки, діти та другий член подружжя.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це розповіли у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області. У Telegram-каналі управління йдеться, що виплати регламентуються постановою №79, яку у січні минулого року прийняв Кабінет міністрів.

Хто має право на виплати?

Згідно з постановою, право на щомісячну грошову виплату мають:

громадяни з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету і територіальної цілісності України та:
яким починаючи з 2014 року присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”;
яких починаючи з 2014 року нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів;
яких починаючи з 2014 року нагороджено орденом “За мужність” трьох ступенів;
яких починаючи з 2014 року нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів.
Крім того, право на виплату мають члени сім’ї загиблих (померлих) громадян, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною:

батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли віку, що дає право на призначення пенсії за віком, або вони мають право на пенсію незалежно від віку, на дострокову пенсію за віком, пенсію за віком на пільгових умовах чи пенсію із зменшенням пенсійного віку відповідно до закону, або вони є особами з інвалідністю;
діти (в тому числі діти, що народилися до спливу 10 місяців з дня смерті особи, яка мала особливі заслуги перед Батьківщиною), які не досягли 18-річного віку або яким виповнилося 18 років, але вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18-річного віку;
діти, які навчаються за денною формою здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти, а також у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої чи вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів і вступом до іншого закладу освіти або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим рівнем за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), – до закінчення закладів освіти, але не більше ніж до досягнення ними 23-річного віку, діти-сироти – до досягнення ними 23-річного віку незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Як встановлюється розмір виплати за особливі заслуги перед Батьківщиною?

Встановлення щомісячної грошової виплати передбачено:

особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким/яких, починаючи з 2014 року:
присвоєно звання Герой України з врученням ордену “Золота Зірка” у розмірі трьох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);
нагороджено орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів у розмірі двох мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);
нагороджено орденом “За мужність” трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць);
нагороджено орденом княгині Ольги трьох ступенів у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року (із розрахунку на місяць).

Членам сімей загиблих (померлих) громадян, з числа зазначених вище осіб, у розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня календарного року.

Така виплата призначається незалежно від того, чи перебуває заявник на обліку в органах Пенсійного фонду України як одержувач пенсії. Подати заявку на отримання щомісячної виплати можна на сайті ПФУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *