Чи має намір НБУ вмикати друкарський верстат

Нацбанк не має наміру наповнювати бюджет за допомогою друкування грошей. Там хоч і визнають, що Україна має певні проблеми з фінансуванням, проте запевняють: проведення емісії перебуває на останньому місці у переліку можливих заходів для подолання цього.

8712_402ea4165c8a77cd11f35cfb3a729596.jpg (65.78 Kb)

Як нагадав глава регулятора Андрій Пишний, раніше відбувся другий успішний перегляд програми МВФ. “Фундаментом цієї програми є запевнення у наданні достатнього рівня фінансової допомоги для балансування бюджету України”, – розповів він.

Так, констатував глава НБУ, підстав для “увімкнення друкарського верстата” поки що немає. Причому, наголосив він, так вважають не лише у Нацбанку, а й у Міністерстві фінансів.

“Хочу віддати належне колегам з Мінфіну, ми маємо спільне розуміння, що емісійне фінансування бюджетного дефіциту – це крайній захід. Ми засвідчуємо часткову реалізацію ризиків у частині ритмічності надходження фінансової допомоги … [але] не вбачаємо підстав для відновлення емісійного фінансування”, – резюмував Пишний.

Негативні прогнози щодо гривні не справдилися

Зі свого боку нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев раніше наголосив, що скасування фіксованого курсу не призвело до негативних наслідків на ринку: ситуація на ньому стабільна, а негативні прогнози не виправдалися. Зокрема:

коливання курсу на міжбанку в жовтні були мінімальними;
у листопаді – першій половині грудня вони дещо розширилися.
“Ситуація на валютному ринку залишиться стабільною. Негативні прогнози після відв’язки від фіксованого курсу не справдилися”, – сказав нардеп.

Він також наголосив, що загалом економічна ситуація в Україні далека від трагічної. Так:

інфляція сповільнилася з 26% рік тому до майже 5% зараз;
позитивне сальдо (залишок) платіжного балансу та міжнародні резерви “перебувають на історично рекордних значеннях”;
банківська система стійка;
“прибутковість за активами у гривні приваблива”.
“НБУ реалізує послідовну валютну політику, в межах якої варто розраховувати на подальше пом’якшення валютних обмежень і збільшення гнучкості курсу, але, як можна було впевнитися за два місяці, все це буде відбуватися поступово, плавно і без карколомних рухів. Поточні макрофінансові умови це дозволяють”, – констатував нардеп.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *