Чи будуть “сюрпризи” для українців восени

Курс валют восени не повинен сильно рости, якщо на це не вплине війна чи зменшення допомоги світу.

5093_2477751.jpg (87.79 Kb)

З паливом теж не варто очікувати знаний змін, але ціна залежить від світових ринків нафти. Про це в коментарі Gazeta.ua розповів економіст Олексій Кущ.

“Якщо зміни у курсі валют і будуть, то не надто суттєвими. Не йдеться про девальвацію гривні. Зміна можлива у коридорі 5 відсотків, якщо брати перспективу у декілька місяців. Тому коридор 38-42 можна розглядати на найближчий час. Істотно впливати можуть тільки два фактори – зменшення обсягу міжнародної фінансової допомоги і якась радикалізація військових дій, що викличе паніку серед населення. Ці два фактори можуть стати спусковими гачками для потужної девальвації. За такого випадку важко прогнозувати рівень здешевлення гривні. Але вірогідність цих факторів дуже низька, хоча не є нульовою”, – сказав Кущ.

Ціни на пальне також не повинні сильно зростати. Але вони залежать від світових цін на нафту, додав економіст.

“Нафта росте. Тому ми повністю залежні від світових цін. Якщо вони ростимуть, то і ціни на бензин також. Також впливатиме те, що восени зазвичай попит на паливо зменшується. Тобто це трохи пригальмовуватиме зростання цін. Поки що немає передумов, щоб ціни суттєво зростали. Вони взагалі можуть не рости”, – уточнив Кущ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *