Чи буде долар та євро коштувати однаково

Учасники фінансового ринку вважають, що євро та долар можуть зрівнятися в ціні. Так, у Bank of America очікують, що це може статися вже за пів року. Імовірність же такого перебігу подій там оцінюють у 10% – при тому, що на початку року ринок майже не бачив шансів реалізації такого сценарію.

1695_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це повідомляє Financial Times. Зазначається:

з початку січня євро вже здешевшало на 3,5% щодо долара;
“досягнення паритету вимагає подальшого зниження майже на 6,5%”.
Імовірність же того, що євро і долар зрівняються в ціні, виникла з низки причин. Зокрема через:

“стійку високу інфляцію”;
стійке економічне зростання в США.

“Ці фактори викликають очікування того, що Федеральна резервна система почне знижувати відсоткові ставки лише через кілька місяців після Європейського центрального банку. …Видається, що ринки змирились із суттєвим зниженням ставок у США, тоді як трейдери впевнені, що Європейський центробанк (ЄЦБ) почне пом’якшення політики у червні”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, зазначається: “ознаки ескалації на Близькому Сході також можуть підштовхнути долар нагору”. Адже інвестори зазвичай тяжіють “до ймовірної безпеки долара за часів стресових ситуацій”.

Євро може зрівнятися з доларом уперше з початку повномасштабної війни в Україні

При цьому наголошується: востаннє євро дешевшало до рівня до долара у 2022 році – “вперше за два десятиліття”. Сталося ж це:

на тлі шокових цін на енергоносії, спричинених повномасштабним вторгненням Росії в Україну;
“під час потужного зростання курсу долара”.

Європа не перешкоджатиме здешевленню євро?

Водночас, наголошується, голова валютної стратегії Rabobank Джейн Фолі вважає, що ЄЦБ, ймовірно, не виступатиме проти поступового ослаблення євро. Адже там починають більше концентруватися на ризиках зростання, ніж на інфляції.

Ба більше, резюмується в матеріалі, м’якший обмінний курс може допомогти експорту. А прискорення цього процесу “буде особливо бажаним для таких країн, як Франція та Італія – які борються зі зростаючим дефіцитом державного бюджету”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *