В Україні здорожчала “молочка”

В Україні ціни на молоко-сировину на початку листопада в середньому виросли на 68 копійок – до 13,44 грн/кг без ПДВ. Середня закупівельна вартість молока екстра ґатунку склала 13,78 грн/кг без ПДВ – це на 84 коп. більше, ніж на початку жовтня. Йдеться про зростання закупівельних цін, це означає, що виробники будуть змушені переглянути цінники на готову продукцію, що незабаром позначиться на вартості товарів і в роздріб.

5052_69.jpg (26.18 Kb)

Так, діапазон цін на молоко екстра якості у господарствах вже варіюється від 13,10 до 14,25 грн/кг без ПДВ.. Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Вищий ґатунок у середньому коштує 13,78 грн/кг без ПДВ. За останній місяць ціна на нього виросла на 84 коп. Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,10 до 14,25 грн/кг без ПДВ.

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 12,75 грн/кг без ПДВ і збільшилась на 36 коп. порівняно до результатів попереднього моніторингу, коливаючись від 12,50 грн/кг до 13,00 грн/кг.

Як пояснював аналітик молочних ринків Максим Фастєєв, на подорожчання молочки в магазинах впливає динаміка закупівельних цін сирого молока. А це, у свою чергу, залежить від балансу попиту та пропозиції. За його прогнозами, роздрібні ціни на масло до кінця осені, наприклад, можуть зрости на 20-25%.

Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі припускає, що підвищення закупівельних цін відбувається на тлі дефіциту молока-сировини на внутрішньому ринку. Тому переробні підприємства вимушені конкурувати за сировину і купувати її у фермерів за вищою ціною.

На ціни також впливає дорожчання логістичних послуг в Україні, зростання витрат на корми через збільшення собівартості їх виробництва, дорожчання преміксів та інших закупівельних інгредієнтів.

“Однак у другій половині грудня не варто виключати певного зниження цін на молоко екстра ґатунку через очікуване зменшення потреби переробних підприємств у сировині, які до того моменту виконають передноворічні контракти. В період новорічних свят для молочного ринку характерний період затишшя”, – пояснив експерт.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *