В Україні стався черговий обвал цін на капусту

Українським виробникам капусти вдалося компенсувати відсутність продукції із Херсона за рахунок збільшення обсягів виробництва в інших областях. Так, середня ціна на ринку “Шувар” у Львові на 15% нижча від минулорічних відпускних цін цього ж періоду.

12_gavrishprof_belokachannaya_kapusta_ot_posadki_do_uborki_rassada.jpg (.72 Kb)

При цьому враховуючи зростання цін на енергоносії та поточну ситуацію в країні, витрати на зберігання продукції у сховищах можуть також стати додатковим фактором зростання ціни , проте передумов для дефіциту або суттєвого подорожчання фермери поки що не бачать. Про це розповіла Тетяна Попович, керівник відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції Шувар м. Львів.

Враховуючи той факт, що вже 2-й рік на ринку немає поставки продукції з Херсонської області, фермери Західної України масово збільшили площі під насадженнями білокачанної капусти. В результаті саме за рахунок вітчизняного виробництва вдалося стабілізувати ринок капусти та вивести обсяги майже на довоєнний рівень, компенсувавши відсутність херсонської продукції.

Ця ситуація підтверджується і в цінах на капусту. Станом на початок жовтня 2023 року, середня вартість білокачанної капусти на найбільшому оптовому ринку Західної України ОРСП “Шувар” у місті Львів є на 15% нижчою від минулорічних відпускних цін на капусту в аналогічний період.

“За свідченням фермерів-виробників, з початку жовтня попит на капусту дещо активізувався, пояснюється це, перш за все, сезонними факторами – початком сезону шаткованої капусти та зростанням попиту на сировину. Слід зазначити, що за останній тиждень вартість білокачанної капусти зросла, у середньому, на 1-1,5 грн до рівня 6-8 грн/кг, але все ще залишається нижчим, ніж було зафіксовано за аналогічний період минулого року. На даний момент ціна залишається ринковою”, – сказала Попович.

Фермери припускають, що протягом жовтня-листопада можливе подальше цінове зростання , яке буде також обумовлене тим, що основні обсяги продукції вже майже розпродані, відповідно, пропозиція на ринку поступово зменшуватиметься. Вже орієнтовно з січня-початку лютого, залежно від погодних умов, фермери почнуть відкривати сховища та розпродавати капусту, закладену на зберігання.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *