В Україні різко впали ціни на цибулю

В Україні помітно знизилися ціни на цибулю – у грудні виробники продають її на близько 16% дешевше порівняно з попередніми місяцями. А щодо грудня-2022 вартість овочів знизилася вдвічі. Втім у супермаркетах ціни поки що відчутно зростають, уже сягнувши середніх 16,1 грн/кг. Проте з огляду на поточну тенденцію, можна припустити, що й у них незабаром почнеться здешевлення.

6788_587fe53b4eee8-0001-5e4a518f-52b4e615-8d61-afa9917e_watermark.jpg (47.74 Kb)

Про загальну ситуацію OBOZ.UA розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільськогосподарської продукції “Шувар” Тетяна Попович. Вона наголосила: з початку грудня виробники продавали свою продукцію по 10-15 грн/кг.

Причин такого розкиду цін, за її словами, дві. Зокрема:

якість;
обсяг продажу.
“Це означало зниження приблизно на 16% у середньому порівняно з попередніми місяцями. Якщо порівнювати з минулим роком – цибуля сьогодні вдвічі дешевша”, – повідомила Попович.

Чому цибуля здешевшала

Як пояснила експертка, така цінова динаміка викликана низкою факторів. Зокрема:

Сезонними змінами та проблеми з якістю.
Річ у тім, що якість цибулі погіршилася через масштабне недотримання сучасних методів вирощування. За словами Попович, значна частина цибулі на ринку “має середню або низьку якість і не підходить для тривалого зберігання”.

“Експерти прогнозують, що ціни можуть продовжувати падіння, оскільки активно реалізовуватимуть продукцію нижчої якості”, – зазначила вона.

Зовнішні фактори.
Попович нагадала: нині Україна є великим імпортером цибулі. Причина – знищення Росією основних зон виробництва овочів.

Водночас, за її словами, “посуха в Західній Європі, повені в Пакистані, що знищили значну частину врожаю цибулі, а також морози в Центральній Азії мали серйозний вплив на постачання цибулі”. Крім того, експортні заборони з країн Центральної Азії та Туреччини “ще більше ускладнили ринок”.

Які ціни в супермаркетах

А ось у супермаркетах ціни поки що зростають. За даними “Мінфіну”, 21 грудня вони продають цибулю в середньому по 16,1 грн/кг, що майже на 3,5 грн перевищує середню ціну листопада.

Загалом у торгових мережах цибулю продають по 13-20 грн/кг. Зокрема:

Auchan – 16,1 грн/кг;
Metro – 16,5 грн/кг;

Novus – 13,19 грн/кг;
Varus – 14,8 грн/кг;
Megamarket – 19,9 грн/кг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *