В Україні перестала сповільнюватися інфляція

В Україні за результатами квітня 2024 року вперше з кінця 2022 року перестала сповільнюватися інфляція. У річному вимірі (порівняно з квітнем-2023) показник залишився на рівні 3,2%. Серед внесених до статистичного звіту продуктів харчування за квітень найбільше подорожчали олія та риба.

8289_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

Про це свідчать дані Державної служби статистики України. Як вважає голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”), уповільнення річної інфляції досягло свого плато, й у наступні місяці вона поступово зростатиме.

“Прогноз НБУ передбачає прискорення інфляції до 8,2% за підсумками 2024 року. Це відбудеться через тиск на ціни, зумовлений зростанням витрат бізнесу на оплату праці, подальшим відновленням споживчого попиту, вичерпанням впливу тимчасових факторів (зокрема, ефекту значних минулорічних врожаїв) і м’якою зимою цього року)”, – пояснив Гетманцев.

Однак нинішній показник інфляції в Україні все одно виявився нижчим, ніж у деяких інших країнах регіону. “Для порівняння річна інфляція у березні в Угорщині була 3,7%, Молдові – 3,5%, Польщі – 2,4%, Єврозоні – 2,4%. Серед країн у регіоні галопуюча інфляція продовжувала спостерігатися у Туреччині – 69,8%”, – зазначив нардеп.

Ціни в Україні: що подешевшало, а що стало дорожчим

Загалом продукти харчування за останній місяць усе ж таки подешевшали – на 0,4%. Найбільше знизилися ціни на:

яйця – “мінус” 19,2%,
цукор – “мінус” 2,4%;
овочі – “мінус” 1,7%.
Втім, є й продукти, які у квітні подорожчали. Це:

масло – на 1,2%;
риба – на 1,1%;
хліб та соняшникова олія – по 0,8%.
Серед непродовольчих товарів та послуг у квітні більше подешевшали залізничні перевезення (-0,4%), а також товари та послуги у категорії “різне” (-3,6%). Найбільше подорожчала фармацевтична продукція (+1,8%) та паливно-мастильні матеріали (+3,7%).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *