Тарифи на комуналку зростуть: прогноз НБУ

В Україні тарифи на газ, гарячу воду та опалення підвищуватимуть, але, найімовірніше, не раніше 2025 року. Річ у тім, як прогнозує Нацбанк, до цього часу діятиме мораторій на зростання комунальних тарифів.

3646_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Про це йдеться в Інфляційному звіті регулятора за жовтень. Там зазначається: відмова від підвищення тарифів на такий термін дасть змогу стримувати зростання цін.

“Її (адміністративну інфляцію. – Ред.) буде стримувати дія мораторію на підвищення тарифів на газ, гарячу воду та теплопостачання. Який, за припущеннями цього прогнозу, буде скасовано лише у 2025 році”, – підкреслили в НБУ.

При цьому там висловили думку, що навіть попри високу соціальну значущість тарифів, яка впливатиме на Кабмін, після скасування мораторію уникнути їхнього підвищення не вдасться. І тарифи доведеться підвищувати до ринкових рівнів.

Втім, наголошується, різкого зростання розцінок теж не буде. Найімовірніше:

тарифи підвищуватимуть у кілька етапів;
цей процес супроводжуватиметься розширенням підтримки населення субсидіями.
Нагадаємо, мораторій не поширюється на усі види комунальних послуг. Зокрема, дозволено підвищувати тарифи на холодне водопостачання та електроенергію.

За газ можна платити менше

Водночас українці-абоненти “Нафтогазу” можуть отримати знижку на газ та знизити будь-яку суму у платіжках на 1%. Для цього потрібно вчасно сплатити блакитне паливо. Як розповіли у самій компанії:

знижку отримають ті споживачі, які оплатять рахунок за допомогою онлайн-сервісу компанії до 15 числа кожного місяця;
дисконт буде застосовано автоматично наступного розрахункового місяця.
“Оплачуйте за спожитий газ вчасно. Кожна сплачена вами гривня – це стабільне забезпечення блакитним паливом українців та сплачені податки на підтримку економіки нашої країни”, – нагадали у компанії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *