На відому фірму спонсора війни наклали великий штраф

Американського кондитерського гіганта Mondelēz оштрафували на 337,5 млн. євро. Виробника шоколадок Milka, жуйок Dirol та печива Oreo та міжнародного спонсора війни покарали за антиконкурентну поведінку та штучне завищення цін на харчові продукти.

0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Як повідомили в Європейській комісії, Mondelēz забороняла своїм дистриб’юторам перепродавати продукцію між країнами Євросоюзу (ЄС), щоб штучно завищувати ціни.

Європейська комісія оштрафувала Mondelēz International, Inc. на 337,5 млн євро за перешкоджання транскордонній торгівлі шоколадом, печивом та кавовими продуктами між державами-членами в порушення правил конкуренції ЄС… Територіальні обмеження постачань з боку постачальників є своєрідними нерегуляторними бар’єрами на шляху належного функціонування Єдиного ринку”, – йдеться у заяві Єврокомісії.

Як стало відомо в результаті розслідування, Mondelēz брала участь в антиконкурентних угодах або узгоджених діях, спрямованих на обмеження транскордонної торгівлі різними видами шоколаду, печива та кави. Окрім цього, компанія зловживала своїм домінуючим становищем на деяких національних ринках для продажу шоколадних пігулок.

Серед іншого, деяким оптовим покупцям Mondelēz забороняла перепродавати продукцію за кордон за вищими цінами, ніж на внутрішньому ринку. Іншим дистриб’юторам, які працювали у певних країнах-членах ЄС, забороняли продавати продукцію Mondelēz клієнтам в інших державах-членах без попереднього дозволу компанії.

Mondelēz викрили також те, що вона відмовлялася співпрацювати з деякими компаніями і розривала співпрацю з іншими, щоб запобігти перепродажу шоколадних таблеток у треті країни ЄС.

Комісія дійшла висновку, що незаконні дії Mondelēz не давали роздрібним покупцям вільно купувати продукцію компанії в державах-членах ЄС за нижчими цінами і штучно поділяло внутрішній ринок. Мета Mondelēz полягала в тому, щоб не дати знизити ціни за допомогою транскордонної торгівлі в країнах, де вони були високими. Така незаконна практика дозволила Mondelēz продовжувати встановлювати більш високі ціни за свою продукцію, що в кінцевому підсумку завдало збитків споживачам у ЄС”, – заявили в Єврокомісії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *