На що найбільше зростуть ціни перед святами

Затягування вирішення питання блокування поляками кордону може призвести до зростання цін на деякі продукти в супермаркетах та магазинах України. Зокрема, це стосується імпортної риби, ікри, екзотичних фруктів. При цьому саме здорожчання буде досить помітним – очікується, що ціни зростуть на 10-15%.

6788_587fe53b4eee8-0001-5e4a518f-52b4e615-8d61-afa9917e_watermark.jpg (47.74 Kb)

Про це в ефірі телемарафону повідомив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Водночас він висловив переконання, що “до Різдва ситуацію з блокадою буде вирішено”.

“Є величезна надія, що уряд вирішить це питання, і блокування припиниться до кінця цього року. Якщо це відбудеться, то стрімкого зростання цін не буде”, – йдеться у повідомленні.

На що зростуть ціни

За словами експерта, насамперед ціни зростуть на ікру, а також рибу. Однак, говорячи про останню, варто розуміти, що здорожчати можуть не всі позиції, що підтверджує поточна ситуація.

“Щодо риби глибокого заморожування, то вона поки не подорожчала. Слабоморожена риба трохи пішла вгору за ціною”, – пояснив Пендзин.

Також, зазначив він, не виключено зростання цін на екзотичні фрукти, зокрема цитрусові.

“Передбачаємо зростання цін на імпорт приблизно на рівні 10-15%. Певний сегмент нашого ринку, деякі види продовольчого кошика – вони йдуть з Польщі”, – резюмував він.

Блокада впливає не на всі продукти

Водночас експерт наголосив: блокада кордону позначається негативно не на всіх групах продуктів. Наприклад, сіль, яку Україна також імпортує, здорожчати не має. Причина – відсутність попиту, адже сезон консервації закінчився.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *