Чи існують в Україні штрафи за кондиціонери

В Україні законопроєкт, який передбачав штрафи за неправильно встановлені кондиціонери, був відхилений. На даний момент жодних штрафів за кондиціонери в Україні немає, і відповідні правила не були впроваджені на законодавчому рівні.

0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Чи існують в Україні штрафи за кондиціонери та скільки мали б платити порушники. У Верховній Раді України розглядався законопроект №4619, який передбачав введення штрафів за неправильно встановлені кондиціонери, зокрема, за конденсат, що капає на фасад будівель, асфальт або на перехожих.

Однак, Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді відхилити цей законопроект. Він зазначив, що встановлення правил з питань благоустрою у населених пунктах віднесено до повноважень місцевих рад, які можуть самостійно встановлювати правила відведення конденсату.

Також члени підкомітету вважають, що питання, підняті в проекті, вже врегульовані чинним законодавством. Законопроект пропонував визначити, що спеціально пристосованими місцями для виведення конденсату кондиціонерів є:

зливова каналізація;
побутова каналізація (у разі виведення конденсату через гідрозатвор);
резервуари, обладнані таким чином, щоб збирати конденсат і не допускати його витоку або поширення.
За порушення цих правил передбачалися штрафи. Вони були такими:

1 700 гривень (100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за перше порушення;
3 400 гривень (200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) за повторне порушення протягом року.
Вас може зацікавити:
“Це урок на все життя”. Альона Вінницька – про раптове зникнення з публічного простору, зміну професії та темну сторону гурту “ВІА Гра”
Вас може зацікавити:
США дозволили бити по всіх небезпечних російських об’єктах: що відбувається. Інтерв’ю з Крамаровим
Законопроект пропонував ввести ці норми в дію з 1 червня 2021 року, щоб надати достатньо часу власникам кондиціонерів для облаштування спеціально пристосованих місць для виведення конденсату. На даний момент жодних штрафів за неправильно встановлені кондиціонери в Україні немає. Законопроект, що передбачав ці штрафи, було рекомендовано відхилити, і відповідні правила не були впроваджені на законодавчому рівні.

В Україні вже давно триває дискусія щодо необхідності врегулювання правил встановлення кондиціонерів. Інженери зазначають, що безладно встановлені кондиціонери не тільки неестетичні, але й можуть бути небезпечними через ризик падіння. У багатьох країнах, таких як Данія, будь-яка зміна фасаду будівлі повинна бути схвалена владою, що сприяє підтримці естетичного вигляду та безпеки міських будівель.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *