Ціна на яйця б’є по кишені українців

В Україні продовжується сезонне подорожчання яєць. У супермаркетах десяток яєць першої категорії продають у середньому вже по 55 грн., мінімальна ціна 27 жовтня становить 45 грн. За словами експертів, подорожчання продовжиться як мінімум до грудня. Не виключено, що на піку ціна під Новий рік на яйця може перевищити і 70 грн, але причин для дефіциту немає.

8619_60aa8b89b54-898998090900-580x330jpg.jpg (47.09 Kb)

Так, за прогнозом голови парламентського комітету з питань аграрної та земельної політики Олександра Гайду (“Слуга народу”), до Нового року ціни на яйця можуть повернутися до торішньої рекордної ціни 75 грн за десяток . Він нагадав, що левову частку яєць в Україні постачають невеликі господарства, виробництво яких різко знижується в холодну погоду .

Керівник відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції “Шувар” Тетяна Попович також пояснює поточне зростання цін сезонними факторами. “Кури перестають нестись, відповідно, пропозиція на ринку зменшується”, – розповіла вона “РБК-Україна”.

Однак також, за її словами, на ціноутворення вплинуло зростання цін на енергоносії. Втім, дефіциту яєць та їх дуже різкого подорожчання поки що не очікується (через збільшення поголів’я курей і у приватних господарствах, і на великих птахофабриках), а тому вартість продукту зростатиме поступово .

За словами Попович, яйця почнуть дешевшати лише у квітні . Саме цього місяця на ринку з’являється достатньо продукції з невеликих фермерських господарств.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *