Заборгованість зростає. Підвищення цін на електроенергію не допомогло досягти бажаних результатів — Герус
Однією з причин він назвав неспроможність водоканалів, у собівартості виробництва яких електрика становить 30−40%, оплачувати спожитий ресурс, а причиною цього, своєю чергою, є недостатні тарифи на їхні послуги.
«Наразі водоканали справді погіршили свої платежі за е/е, але залишити міста без води теж не можна. У підсумку почали збільшуватися борги контрагентів перед Укренерго, а компанія, зі свого боку, почала нарощувати свої борги перед генерацією на балансуючому ринку. Так що це проблема не лише водоканалів, а й енергетики», — описав ситуацію голова енергокомітету.
Ще однією причиною заборгованості на ринку електроенергії він назвав недостатній рівень платежів із боку Енергоатома в рамках спецобов’язків із забезпечення е/е населення.
При цьому він зазначив, що «це питання відповідальності та чесності».
«Коли до тебе приходить більше грошей, тобі хочеться їх у себе залишити, а не платити далі», — сказав Герус.
Раніше повідомлялося, що НКРЕКП скасувала рішення про коригування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. Згідно з рішенням регулятора, тарифи на послуги 34 водоканалів із 1 липня 2023 року мали зрости в середньому на 32%. Президент України Володимир Зеленський назвав його «ганебним та непрофесійним».
Перед цим із 1 липня було підвищено прайс-кепи на ринку е/е на 40−80% залежно від години постачання. Ціна на ринку «на добу вперед» зросла майже на чверть у липні та продовжила зростання у серпні – порівняно з першою декадою липня на 22%. З 1 червня було встановлено новий тариф на е/е для населення — до 2,64 грн/кВт-год замість 1,44 грн/кВт-год за місячного споживання 250 кВт-год та 1,68 грн/кВт-год за споживання понад цей показник.