Україна подала до СОТ позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону на імпорт зерна
Збір урожаю в Київській області, початок серпня 2022 року (Фото:REUTERS/Viacheslav Ratynskyi)
Україна в понеділок, 18 вересня, подала до Світової організації торгівлі позови проти Польщі, Словаччини та Угорщини, які в односторонньому порядку заборонили імпорт української агропродукції. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
Перша віцепрем’єрка — міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що для України принципово важливо довести, що окремі країни ЄС не можуть забороняти імпорт українських товарів.
«Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах. Нам потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів. Розпочаті нами кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами», — сказала вона.
За словами Свириденко, одностороння заборона на імпорт української агропродукції вже призвела до збитків українських експортерів.
Читайте також:
- ЄС закликає Польщу, Угорщину та Словаччину бути конструктивними в питанні українського зерна
- П’ять країн ЄС виступили проти плану України щодо обмежень на експорт зерна — ЗМІ
Як заявили в Мінекономіки, Україна вважає, що Польща, Словаччина та Угорщина порушують свої міжнародні зобов’язання, а їхні односторонні дії є неприйнятними, і що «всі країни-члени блоку повинні координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виключної компетенції ЄС».
Єврокомісія 15 вересня вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових у Польщу, Болгарію, Румунію, Угорщину та Словаччину за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил, зокрема запровадить заходи з контролю за експортом.
У Польщі, Угорщині та Словаччині після цього заявили, що продовжать заборону на імпорт українських зернових в односторонньому порядку. Крім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи, Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.