Історія мережі магазинів будівельних інструментів Dnipro-M – хрестоматійний приклад розвитку, як дистрибʼютор став виробником, а потім пішов напряму до покупця, не покладаючись на посередників у роздрібній торгівлі. Яким був цей шлях?
Новий номер журналу Forbes Україна
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: список 250 малих і середніх компаній, лідерство генерала Залужного, падіння мільярдера Жеваго, детальна історія Dnipo-M та загалом майже два десятки текстів.
Читати більше Згорнути
У 2016‐му 49‐річного Олександра Колісника можна було впевнено назвати успішним підприємцем. Його дистриб’юторська компанія «КТ Україна» виросла за 17 років з маленького продавця електродів до помітного В2В-гравця на ринку товарів для будівництва. Філіали зі складами та сервісними центрами в кожній області успішно продавали електроінструменти для дому, саду та ремонтних робіт.
Компанія з 2011 року розвивала виробництво недорогого інструменту під власним брендом Dnipro-M, який був на полицях найбільших гравців: «Епіцентру», «Нової лінії», OLDI, Leroy Merlin та Rozetka, і ще у понад пів тисячі невеликих магазинів. Здавалося, можна спочивати на лаврах. Але Колісник пішов на радикальну зміну бізнес-моделі: забрав з полиць великих ритейлерів товар під брендом Dnipro-M і почав розвивати власну мережу монобрендових магазинів.
У такого рішення були передумови: ландшафт роздрібного ринку стрімко змінювався, великі гравці швидко консолідували ринок. Найбільший DIY-ритейлер «Епіцентр К» придбав конкурента – «Нову лінію». З України пішли німецькі OBI та Praktiker. Мережі домовлялися із постачальниками безпосередньо і активно розвивали власні марки інструментів. У «Епіцентру» це був бренд Expert, у Leroy Merlin – Dexter.
«Це світова тенденція – вичавлювання посередників. Покупець хоче, щоб йому продавали напряму, – каже засновник маркетингової агенції Fedoriv Андрій Федорів. – Складна схема «виробник + представництво + імпортер + дистриб’ютор + роздріб» відмирає».
За сім років можна констатувати: рішення було вдалим, нині Dnipro-M займає близько 30% в сегменті непрофесійного інструменту, у компанії 470 монобрендових магазинів у 220 українських містах. У квітні 2023-го компанія вийшла на європейський ринок, відкривши перший Dnipro-M у польському Вроцлаві. До кінця року в країнах ЄС має бути вже 120 магазинів.
Історія Dnipro-M – хрестоматійний приклад розвитку, як дистрибʼютор став виробником, а потім пішов напряму до покупця, не покладаючись на посередників у роздрібній торгівлі. Яким був цей шлях?