За 18 місяців окупації Росія так і не змогла перепідʼєднати Запорізьку АЕС до власної енергосистеми. Тепер росіяни знищують коштовні парогенератори, єдиний виробник яких – російський «Росатом». Навіщо це Росії та до чого може призвести
У Forbes Ukraine є спільнота в LinkedIn. Там ми пишемо практичні кейси компаній, розповідаємо про інноваційну економіку та публікуємо поради з особистого розвитку і управління командою. Жодних новин. Приєднуйтесь за цим посиланням
10 серпня на одному з трьох парогенераторів четвертого енергоблока Запорізької АЕС стався витік радіоактивної води з першого контуру захисту у другий, йдеться у повідомлені МАГАТЕ. Розповсюдження радіації в навколишнє середовище не відбулося, проте несправність змусила Росію перевести цей енергоблок із гарячого зупину в холодний – більш безпечний стан.
Натомість у гарячий зупин переведено шостий енергоблок, який працював із течією парогенератора з листопада 2022 року до березня 2023-го, пише у своєму Facebook колишній головний спеціаліст по реакторах Південноукраїнської АЕС Георгій Баклан. «Саме це змусило росіян перевести енергоблок №6 у стан холодний зупин», – додає він.
Чи було усунуто пошкодження? «За моєю інформацією на 14 серпня, парогенератор шостого енергоблока знову потік, – повідомляє Forbes Ольга Кошарна, колишній член колегії Держатомрегулювання. – Ймовірно, найближчим часом вони будуть змушені перевести цей енергоблок знову у стан холодного зупину».
З середини липня окупанти вивели у холодний зупин також пʼятий енергоблок, парогенератор якого теж потік, каже Кошарна. «Керівництво» ЗАЕС від «Росатома» послідовно виводить блоки захопленої станції з ладу, – йдеться в повідомлені пресслужб «Енергоатома». Пошкодження, за даними держкомпанії, призвело до порушення цілісності вже трьох із пʼяти наявних фізичних бар’єрів блоку.
Чому на ЗАЕС руйнуються парогенератори та до яких наслідків це може призвести?