У Вінниці будують індустріальний парк Volia Agri-Food Park для понад десятка компаній харчової промисловості. Під цей проєкт Борис Шестопалов планує залучити до 3 млрд грн. Навіщо бізнесмену цей проєкт?
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
«Ми хочемо створити таку собі Кремнієву food-долину», – говорить інвестор проєкту Volia Agri-Food Park і співзасновник HD-group та GFS Group Борис Шестопалов, 56.
Заснована бізнесменом компанія Uparks запланувала збудувати в Україні три індустріальних парки – Вінницький, Яворівський та Кукурудзяний кластер Городенка. Загальна площа цих парків – 102,56 га.
Будівництво першого з них – Вінницького – розпочали у серпні 2023 року. Його площа – 117 362 кв. м, – йдеться в технічних характеристиках парку.
Що з цього може вийти?
Хто такий Борис Шестопалов
Співзасновник компанії HD-group (раніше – «Хлібодар»), яка займається виробництвом борошна, хлібобулочних і кондитерських виробів, сиропів. Підприємства компанії розташовані у Запорізькій, Дніпропетровській, Київській і Чернівецькій областях.
У 2015 році заснував GFS Group (Global Food Solution), яка випускає ягідні концентрати, напої, снеки та сендвічі. Компанія співпрацює з мережею автозаправних комплексів WOG. «Станом на 2021 рік сукупний обсяг продажів усіх моїх бізнесів – близько 3 млрд грн», казав підприємець у проєкті «Перший мільйон з Борисом Давиденком».
Борис Шестопалов є членом ради директорів Спілки українських підприємців і спілки «Борошномели України», членом Family Business Network та CEO Club.
Читати більше Згорнути
Індустріальний парк харчовиків
Основний фокус парку – агріфуд та харчове виробництво, каже Шестопалов. Передбачені два основних кластери – промисловий, логістичний і можливість акселерації фудтех-стартапів.
Вінницький індустріальний парк має забезпечувати, згідно концепції, весь ланцюжок від ідеї до продажу готового продукту:
Технологічні innovation kitchen;
Тестове виробництво;
Серійне виробництво;
Складську та транспортну логістику;
Організацію продажу та експорту.
Для того щоб потрапити у Вінницький індустріальний парк, компанія повинна мати конкретний продукт або готову ідею його створення. Компанії з готовим продуктом матимуть змогу запустити його у серійне виробництво, стартапи – зайнятися розробкою нової пропозиції в R&D центрі агротехпарку.
На 90% Volia Agri-Food Park Vinnytsia складатиметься з промислових об`єктів. «Можливо, ми матимемо декілька спеціалізацій: наприклад, виробництво рослинного м`яса, створення безглютенових продуктів», – говорить Шестопалов. У планах інвестора – розмістити приблизно 12-15 підприємств у індустріальному парку.
Побудувати парк планують за 4,5 роки – до 2027-го. Очікуваний розмір капіталовкладень на момент завершення побудови парку – близько 3 млрд грн. Шестопалов планує вкласти у цей проєкт власні гроші, кредити від банків і роздумує ще запустити власний інвестиційний фонд.