Кабмін виплачуватиме компенсації бізнесу
Уряд схвалив новий метод виплати компенсації роботодавцям, які наймають безробітних.
Мінекономіки повідомило про розширення компенсаційної ініціативи.
«Ми очікуємо підвищення рівня зайнятості українців через економічні стимули для роботодавців», – заявила міністр економіки Юлія Свириденко.
На цю ініціативу уряд виділив 400 млн грн.
Таким чином, роботодавці отримуватимуть компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на одну особу щомісяця (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску) за прийняття на роботу не менше 2 років.
Це стосується працевлаштування безробітних за направленням центру зайнятості з числа тих, хто має додаткові гарантії працевлаштування та перебуває без роботи понад місяць.
Категорії осіб, які мають право, включають:
один із батьків або особа, яка їх замінює, має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років, виховує дитину віком до 14 років або дитину-інваліда, або доглядає за особою з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або особою з інвалідністю І групи;
діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
особи, звільнені після відбування покарання або примусового лікування;
особи, яким до виходу на пенсію залишилося 10 років або менше;
особи віком від 15 років, які за згодою батьків або осіб, які їх замінюють, можуть прийматися на роботу як виняток;
осіб, підтверджено позбавлення волі внаслідок збройної агресії проти України, після звільнення.
Загальна тривалість компенсаційних виплат роботодавцям становитиме 12 місяців протягом наступних двох років.
При працевлаштуванні за направленням центру зайнятості на строк не менше одного року роботодавцям нараховується 50% фактичних витрат на оплату праці (не більше розміру мінімальної заробітної плати) для таких груп:
тим, кому до пенсії залишилося не більше п'яти років;
а також безробітні, які перебувають на обліку понад місяць, у тому числі інваліди, які ще не досягли пенсійного віку, учасники бойових дій.
Загальна тривалість компенсаційних виплат становитиме шість місяців протягом наступного року.
Роботодавці отримуватимуть компенсацію у розмірі 50% мінімальної заробітної плати на одну особу на місяць.
Якщо за направленням центру зайнятості прийнято на роботу безробітного віком до 25 років, який має загальний страховий стаж не більше 12 місяців.
До 35 років – на першу роботу.
Особи, звільнені з військової або альтернативної (невійськової) служби, – при першому прийнятті на роботу після такого звільнення.
Загальна тривалість таких компенсаційних виплат не перевищуватиме шести місяців за умови, що особа зберігає гарантії працевлаштування протягом періоду часу, який більш ніж удвічі перевищує тривалість виплати.