За звичайні українські монети нумізмати віддають шалені гроші
Деякі, на перший погляд, звичайні старі українські монети можуть принести своїм власникам великі гроші. Справа в тому, що колекціонери купують такі монети для різноманітних наборів, а тому можуть заплатити кілька тисяч гривень. Розпізнати дорогі екземпляри можна за деякими дрібними деталями.
Наприклад, 5 копійок різновиду 1.1ААк 1992 року, за даними фахівців ресурсу “Монети-ягідки” , можна продати за 4000-6000 грн. Відрізнити від інших монет їх можна за:
середньому зубі тризуба – з потовщенням у верхній частині;
одиниці в даті – вона з хвостиком;
грона №2 – у формі прямокутного трикутника.
гурту з великою насічкою.
“Через помилку на монетному дворі невелика кількість монет отримала велику насічку на групі. Саме такі 5 копійок дорого купують нумізмати”, – розповідають фахівці.
А за 1 грн 2001 різновиду 1АДг можна виручити до 5 000 грн. Особливість цієї монети в тому, що вона має гладкий гурт без написів.
“Оскільки ця гривня рідкісна і дорога, її часто підробляють фальшивомонетники. Вони спилюють написи на групі в дешевшій гривні 2001 року. Перевіряйте параметри монети: оригінал має вагу 6,8 г, діаметр 26 мм”, – попереджають фахівці.
25 копійок 1992 року різновиду 4БАМ можна продати за 3000–5000 грн. Цю монету можна дізнатися за опуклим щитом і втиснутим у нього тризубцем на реверсі.
“Це рідкісний різновид, нумізмати називають її “Англійський чекан”. Монета виготовлена з помилкою. У неї на аверсі випуклий щит і втиснутий тризуб. Помилка сталася через те, що при розробці ескізів художники неправильно відобразили рельєф, вони затемнили фон і фон. За цими ескізами у Великій Британії виготовили пуансони для карбування монет, після чого відправили на Луганський верстатобудівний завод”, – розповідають фахівці.