За програмою єВідновлення українці отримали перший мільярд

За програмою компенсацій єВідновлення українці отримали перший мільярд гривень на капітальні ремонти.

0278_2_hr.jpg (67.19 Kb)

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Приймати заяви під власників пошкодженого житла на цей вид компенсації почали тільки 8 грудня, але станом на 1 березня комісії при органах місцевого самоврядування обробили 93% поданих заяв.

Скільки заяв подали українці

На цей вид компенсації українці подали 5053 заяви, і 4733 заявникам виплату на загальну суму в 1,6 млрд гривень вже погодили.

Причому 83% власників житла, яке було пошкоджене капітально, ці компенсації вже отримали, а загальна сума виплат сягнула 1 млрд гривень (перший транш від держави).

«Ми бачимо, що швидкість обробки заяв від громадян зростає. Це відбувається зокрема і завдяки тому, що збільшується кількість комісій при ОМС, які з такими заявами працюють. Так, на моменті запуску програми у травні 2023 року їх було трохи більше 500. Ми бачимо, що кількість комісій, що наразі підключені до нашого Реєстру пошкодженого і знищеного майна (РПЗМ), постійно зростає. Якщо, наприклад, у листопаді їх було 611, то зараз працює вже 643 комісії», — повідомила Шуляк.

Який розмір виплати можна отримати

Максимальна сума виплат по цій категорії компенсації сягає 500 тис. гривень для приватного будинку і 350 тис. гривень у випадку квартири у багатоповерховому. В свою чергу виплати у категорії термінових ремонтів можуть досягати тільки 200 тис. гривень.

«Коли ми запускали програму у травні минулого року, ключова мета була допомогти людям, житло яких потребувало термінового ремонту — щоб встигнути зробити ремонт до холодів і в ньому можна було жити. Наприклад, полагодити стелю, двері, вставити вікна.

Але наприкінці грудня ми нарешті розпочали етап виплат людям, житло яких потребувало більш ґрунтовного відновлення — наприклад, демонтажу зруйнованих стін, відновлення фасадів, ремонту підлоги тощо», — пояснила Олена Шуляк.

Як виплачують кошти

На відміну від компенсації для дрібного термінового ремонту, виплати по цій категорії пошкоджень здійснюються двома траншами — 70% та 30%.

Щоб отримати другий транш, люди мають обовʼязково прозвітувати, як вони використали кошти в рамках першого траншу і без цього завершити ремонт не вдасться.

Відзвітувати можна у застосунку чи на порталі Дія, а також у ЦНАПах, та з допомогою нотаріусів, підключених до РПЗМ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *