За кордоном перестануть платити українцям

В Україні іноді фіксують випадки припинення пенсійних виплат громадянам після їхнього виїзду за кордон. Існує ціла низка підстав, за яких можуть припинити надання коштів. Зокрема, у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон, якщо інше не передбачене міжнародним договором України.

5632_zonavilnojitorgivli.jpg (126.52 Kb)

Про це йдеться в повідомленні благодійного фонду “Право на захист”. Відповідно до закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, виплата пенсій припиняється за таких підстав:

якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
у разі смерті пенсіонера;
у разі неотримання пенсії через відділення поштового зв’язку протягом шести місяців поспіль;
в інших випадках, передбачених законом, наприклад, закінчення терміну навчання дітей, що отримують пенсію в разі втрати годувальника;
невизнання пенсіонера особою з інвалідністю;
працевлаштування особи, яка одержує пенсію за вислугу років, на роботу на посаду, яка дає право на пенсію за вислугу років.

Строк поновлення пенсії після з’ясування обставин, що призвели до припинення, і за умови її відновлення становить десять днів. Якщо отримувачу пенсії невідомо про причину припинення пенсійних виплат, потрібно звернутися з письмовим запитом до Пенсійного фонду (ПФУ) і з’ясувати причини припинення виплати.

Це необхідно для того, щоб надалі мати офіційну відповідь, яка підлягає оскарженню, зокрема в судовому порядку. Подати таку заяву, можна, зокрема, через вебпортал ПФУ, в особистому кабінеті.

Якщо суми пенсії не одержуються з поточного рахунку більше одного року, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини. Зі свого боку одержувач має подати заяву до ПФУ. Також орган припиняє перерахування пенсії у разі виключення банку з переліку уповноважених банків.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *