З 2024 року деяких ВПО позбавлять виплат

З 1 січня 2024 року деякі ВПО (внутрішньо переміщені особи) перестануть отримувати виплати. Зокрема, йдеться про громадян, які придбали квартиру, будинок чи ділянку на понад 100 тис. грн.

7900_polsha-bezhentsy-ukraina-583x391.jpg (44.01 Kb)

Згідно з постановою Міністерства соціальної політики від 11.07.2023 № 709 Про підтримку внутрішньо переміщених осіб, грошові виплати скасують людям, чий матеріальний стан дозволяє здійснювати суттєві покупки та робити інвестиції. Скасують виплати ВПО у 2024 році громадянам, які:

придбали квартиру, будинок чи ділянку на суму понад 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби ЗСУ);
мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими;
придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали;
мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму більше 100 тис. грн.
Якщо за результатами перевірки ВПО через державні реєстри буде ухвалене рішення про припинення грошової допомоги, особу буде повідомлено електронною поштою, телефонним дзвінком чи засобами електронного сповіщення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

В Україні змінили правила для ВПО

Переселенці, які деякий час проживали за кордоном, можуть звертатися по призначення виплат через 15 робочих днів після повернення в Україну.
ВПО, які повернулись в Україну після 1 серпня 2023-го, але раніше втратили допомогу через перебування за кордоном понад 30 днів, виплату призначитимуть за особистим зверненням. Це можливо через 15 робочих днів після повернення в країну. Виплата призначатиметься на 6 місяців.
ВПО, які після 1 серпня 2023 змушені були повторно покинути свої домівки через обов’язкову чи примусову евакуацію (зокрема, через підрив окупантами Каховської ГЕС), зможуть отримувати допомогу протягом ще 6 місяців.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *