Україна готує бюджетний план для МВФ

Українська влада зайнялася підготовкою бюджетного плану на випадок, якщо США так і не схвалять пакет допомоги. План мають намір подати Міжнародному валютному фонду (МВФ) для отримання його фінансування. Мета запропонованих заходів – закрити “дірку” в бюджеті.

0616_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

Про це пише Bloomberg. За даними агентства, план включає :

розширення продажів внутрішніх облігацій;
якщо перший пункт не допоможе, то підвищення податків та скорочення бюджетних видатків.
“Ці заходи необхідні, щоб запевнити МВФ у тому, що Україна може обслуговувати свої борги у разі, якщо союзники не нададуть допомоги. Це є умовою кредитної програми у розмірі $15,6 млрд”, – йдеться у матеріалі. Джерела агентства зазначають, що влада має намір запропонувати МВФ цей план під час візиту співробітників фонду до Києва наступного тижня (12-18 лютого).

Візит “ревізорів” від МВФ передує перегляду кредитної програми, що розпочнеться наприкінці лютого. Перегляд дозволить Україні отримати транш у розмірі $900 млн.

Уточнюється, що план дій передбачено саме на випадок, якщо іноземна допомога буде перервана. Водночас Національний банк України (НБУ), як і раніше, очікує, що допомога відновиться “найближчими місяцями”, і МВФ поділяє цю точку зору, зазначає агентство, посилаючись на коментар НБУ. У МВФ від коментарів відмовилися.

“У той час як Україна виконує свої зобов’язання, Міністерство фінансів та Нацбанк вважають, що існує ризик, що рада директорів МВФ не схвалить наступну виплату кредиту без фіскального плану, якщо кошти США, як і раніше, будуть заблоковані, сказав український чиновник. Цього року Київ має отримати $5,3 млрд за програмою МВФ”, – зазначає агентство.

За словами цього неназваного чиновника, ключовим джерелом коштів, які мають замінити допомогу США, стане розширення внутрішніх державних запозичень. Це може принести не менш як $5 млрд доходу у 2024 році, сказало джерело. Також він додав, що уряд також може підвищити податки або скоротити витрати, якщо це необхідно.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *