Українських біженців в Польщі чекають зміни

Уряд Польщі ухвалив проєкт змін до закону про допомогу українським біженцям, включаючи прив’язування соціальних виплат до навчання українських дітей у польських школах. Цей законопроєкт також передбачає законність перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR до 30 вересня 2025 року та скасування одноразової соціальної допомоги.

9930_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це повідомило польське видання Money “Ми змінюємо систему і робимо її більш прозорою. Ми підтримуватимемо громадян України, які мусили утікати від війни до Польщі, але очікуємо чітких і зрозумілих правил, які є в новому законі, який ми сьогодні ухвалили”, – прокоментував рішення уряду віцепрем’єр і міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Уряд Польщі у вівторок, 30 квітня, прийняв важливе рішення щодо покращення умов перебування та інтеграції українських громадян у польське суспільство. Одним із ключових аспектів цього проєкту є створення механізму за яким виплати допомоги українським громадянам будуть прив’язані до факту навчання їхніх дітей у школах Польщі.

Це означає, що батьки українських школярів, які будуть навчатися у польських навчальних закладах, матимуть право на соціальну підтримку від держави. Відповідно до висловлювань польського уряду, такий крок має на меті не лише забезпечити українським громадянам доступ до якісної освіти в Польщі, але й сприяти їхній інтеграції у польське суспільство.

Законопроєкт також передбачає, що перебування громадян України, яким присвоєно номер PESEL UKR, буде законним до 30 вересня 2025 року, а виплати одноразової соціальної допомоги у розмірі 300 злотих (2 931 грн) і грошової компенсації для власників приватного житла, які надавали проживання та харчування українцям скасують.

Представники уряду підкреслюють, що ця ініціатива є проявом соціальної відповідальності Польщі та спрямована на створення сприятливих умов для перебування української громади в країні. Законопроєкт уряду ще потребує затвердження в обох палатах парламенту Польщі та підпису президента. Він планує набрати чинності з першого липня поточного року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *