Українські банківські термінали не приймають деякі банкноти

Українські банківські термінали не приймають деякі частини купюр, що може створити проблеми з новими банкнотами, які щойно випущені. Крім того, іноді термінали не приймають гроші, які мають забруднення, надриви або були випрані.

1670_filestoragetemp-2021-09-17t160701-325.jpg (56.03 Kb)

Про це розповів у інтерв’ю The Page Валерій Строчков, начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ. “Також можуть бути проблеми з випадково випраними грошима. Бо термінал, на відміну від людини, побачить люмінесценцію паперу. Справжня банкнота може мати й інші забруднення, надриви тощо, з якими термінал її не приймає. Такі банкноти можна принести до банку – і касир має обміняти їх без проведення дослідження експертами НБУ”, – зазначив він.

Оскільки є певні критерії, за якими банкноти обов’язково вилучаються на дослідження, і ці випадки до них не належать.

“Ми зобов’язали наші уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Згідно з нашими нормативними документами, вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро). Для відшкодування важливо, щоб збереглося щонайменше 55% купюри”, – пояснив Строчков.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *