Україною “гуляють” фальшивки

Незважаючи на те, що під час повномасштабної війни фальшивомонетники значно зменшили активність, остаточно наповнювати ринок підробленими гривнями вони не припинили. Втім, банківській системі такі гроші не загрожували, адже найчастіше їх могли пропускати на касах під час перевірки з використанням ультрафіолетових детекторів – відповідно українці могли отримати такі купюри на здачу. Найпопулярнішою ж є підробка банкнот у 200 грн та 500 грн.

3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)

Так, розповіли в НБУ , найнебезпечнішими є банкноти старого зразка (випущені до 2015 року). Зокрема:

підробок банкнот у 500 грн зафіксовано 39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їх загальної суми;
200 грн – 45% та 26% відповідно;
100 грн – 8 та 2%.

Підробки давали на здачу?

У свою чергу начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков зазначив: виявлені в Україні перед повномасштабною війною фальшиві гривні становили певну загрозу торговим закладам . Причина:

шахраї досить якісно імітували ультрафіолетовий захист;
отже такі гроші могли пропускати на касах під час перевірки з використанням ультрафіолетових детекторів.
“Виявлені в Україні перед війною підробки не загрожували банківській системі. Певна загроза була для торгових закладів, бо на цих банкнотах досить якісно імітували ультрафіолетовий захист, а отже, їх могли пропускати на касах під час перевірки з використанням ультрафіолетових детекторів. Надходили такі підробки переважно із торговельних закладів”, – сказав він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *