Україною гуляє свіжа схема обману українців

В Україні активізувалися шахраї, які видурюють гроші в українців, чиї родичі перебувають у полоні в окупантів.

6695_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомили, що зловмисники створюють фейкові сторінки в соцмережах і додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб. Після цього вони телефонують родичам та починають у різний спосіб просити гроші.

Як не потрапити у пастку кіберзлочинців?

Через це Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає не надавати свої контакти незнайомим особам та не заповнювати форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах. Якщо зловмисник не знає про вас, він не зможе вас потурбувати.

Крім того, українцям радять не вірити обіцянкам незнайомців в інтернеті – вони не будуть шукати ваших рідних чи надавати вам інші послуги. Пошуками зниклих безвісти та військовополонених професійно та безкоштовно займаються фахівці уповноважених державою органів.

Що робити, якщо в інтернеті пропонують допомогу за гроші?

Якщо ж з вами зв’язалися та пропонують допомогти з пошуками ваших близьких на окупованих територіях, про це радять повідомити до правоохоронних органів або до Координаційного штабу. Завдяки зверненням громадян чимало шахраїв вже наразі перебувають під слідством.

Якщо ж ви або ваш знайомий потрапили до ворожого полону, повідомте про це на гарячу лінію Національного інформаційного бюро за номером: 16-48 або (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону). Бюро також збирає інформацію про зниклих, депортованих та примусово переміщених дорослих та дітей, примусово мобілізованих та загиблих на тимчасово окупованих територіях.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *