Угорщина знову пхає Україні “палки в колеса”

Угорщина намагалася перешкодити Європейському Союзу (ЄС) направити на допомогу Україні мільярди доларів, отримані після вилучення прибутку від заморожених активів. Необхідне рішення було заблоковано Будапештом.

5632_zonavilnojitorgivli.jpg (126.52 Kb)

Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на обізнані джерела. У березні Єврокомісія представила пропозицію, яка дозволить відправляти Україні близько 2 млрд євро щорічно, використавши заморожені активи РФ.

Після тижнів дебатів 8 травня представники країн – членів ЄС досягли політичної угоди щодо цієї пропозиції і збиралися схвалити рішення одноголосно. Але цього не вдалося досягти через позицію посла Угорщини. Ця країна не наклала вето лише завдяки угоді, згідно з якою частину активів від неї не буде використано на фінансування озброєнь для України.

“Зараз вони блокують усе, що пов’язане з військовою підтримкою України”, – сказав співрозмовник журналістів.

Джерело припустило, що ситуація не зміниться до виборів у Європарламент, які пройдуть у червні. Водночас опитані виданням дипломати сподіваються, що ситуацію вдасться залагодити до липня.

Крім того, Угорщина чинить опір запровадженню Євросоюзом санкцій проти експорту зрідженого газу (ЗПГ) з Росії. У Будапешті негласно погрожують блокувати будь-які санкції, які підвищують ціни на енергоносії у Європі. Відкрито про свою позицію влада країни поки що не заявила – справа обмежується висловлюваннями під час окремих зустрічей.

Також угорський уряд планує заходи з метою обмежити імпорт української аграрної продукції. Під приводом “ринкової турбулентності” місцеве міністерство сільського господарства збирається запровадити план допомоги власним фермерам та звітність про заборонені продукти, ввезені через Україну, й обмеживши імпорт продуктів переробки, виготовлених з українського зерна.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *