Угорщині вдалося розблокувати мільярди євро із фондів ЄС

Угорщині вдалося розблокувати близько 2 мільярдів євро (2,2 мільярда доларів) із фондів Європейського Союзу, оскільки уряд прем’єр-міністра Віктора Орбана погодився впровадити кроки для захисту гендерної рівності. При тому кроки, які пов’язані з боротьбою з корупцією та верховенства права, зроблені не були.

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Як пише видання Bloomberg, Європейська комісія розблокувала останній транш після того, як Угорщина виконала так звані тематичні умови, пов’язані з освітньою підготовкою та гендерною рівністю. Хоча ці кошти є частиною понад 30 мільярдів євро, які ЄС вирішив стримати від Угорщини більше року тому, умови, які виконав Будапешт, не були пов’язані з побоюваннями щодо верховенства права чи корупції.

У грудні ЄС розблокував 10,2 мільярда євро після того, як Угорщина задовольнила вимоги блоку щодо посилення незалежності судової системи. Згідно з останнім рішенням, сума коштів, які ЄС продовжує утримувати від Угорщини, знизилася приблизно до 19 мільярдів євро.

ЄС тисне на Угорщину

Раніше ж у The Associated Press повідомили, що в ЄС на Угорщину посилився тиск, щоб вона не накладала вето на старт переговорів з Україною щодо її членства в Європейському Союзі. А також надання країні економічної допомоги.

При цьому, наголошується, у союзі почали лунати голоси, що Угорщина виступає проти європейських цінностей. Зокрема, за словами міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, “єдиний спосіб зрозуміти позицію Угорщини, не лише щодо України, а й з багатьох інших питань, – це прийняти те, що вона проти Європи”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *