У соцмережах поширюють фейк про 16 тисяч “від Зеленського”

В українських соцмережах поширюють фейковий “відеозвернення” президента Володимира Зеленського, в якому йдеться про неіснуючу виплату 16 тис. грн. Шахраї запевняють, що право на отримання грошей нібито мають усі громадяни України, які не залишали територію країни після 24 лютого 2022 року.

9540_mobili.jpg (31.58 Kb)

Насправді жодних подібних виплат в Україні не передбачено, повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. “Кожному українцю, який не залишав територію країни з 24 лютого 2022-го, нададуть допомогу в 16 тисяч грн”. Це – неправда “, – йдеться у повідомленні.

Наприкінці відеоролика українцям видають посилання на офіційний сайт, де потрібно залишити заявку на допомогу. Насправді, це сумнівний Telegram-канал, який таким чином набирає підписників.

Так, експерти звертають увагу, що відео зі “зверненням” Зеленського – змонтоване, а закадровий голос у ньому не співпадає з мімікою президента. Аудіодоріжка, ймовірно, синтезована за допомогою штучного інтелекту.

Крім того, у ролику йдеться, що “виплату 16 тис. грн” нібито передбачено законом №4772. Насправді ж цей документ стосується територіальних громад, а зовсім не соціальних виплат. Та й підписано президентом законопроєкт було понад шість років тому – у березні 2017 року, тобто ще до каденції Зеленського.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *