У НБУ прокоментували незначну девальвацію курсу гривні

Динаміка коливання курсу гривні на валютному ринку є цілком безпечною і має ринкові передумови.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

На брифінгу про це сказав голова Національного банку України Андрій Пишний, повідомляє Gazeta.ua.

“Ті коливання, які ми зараз спостерігаємо, не несуть жодної загрози. Ця динаміка є цілком безпечною і обумовлена ринковими передумовами”, – наголосив він.

Ринок зараз перебуває в умовах керованої гнучкості. Можуть відбуватися курсові коливання під впливом попиту і пропозиції.

“Поступово повертаємось до тих звичних параметрів, які існували до війни. Так, за участі і присутності Національного банку, щоб убезпечити ринок від надмірних коливань”, – зауважив Пишний.

У НБУ прокоментували незначну девальвацію курсу гривні.

“Із другої половини березня активізувались видатки уряду, це було зумовлено отриманням міжнародної допомоги. Це вплинуло на співвідношення між попитом і пропозицією на ринку і зумовило девальваційні процеси. Водночас ситуація на валютному ринку лишається контрольованою”, – сказав заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій.

Національний банк є активним учасником на ринку і готовий згладжувати надмірні коливання. Є достатній запас золотовалютних резервів.

“Ми спостерігаємо позитивні тенденції на ринку щодо збільшення його глибини. Понад 50 відсотків операцій на ринку відбуваються без участі Національного банку. В кількісному вимірі – це понад 100 мільйонів доларів на день. У січні – це було 60 мільйонів доларів, зараз – це понад 100 мільйонів. Це також чинники, які сприяють контрольованості і стійкості ринку. Нацбанк контролює ситуацію, тому немає жодних підстав для занепокоєння”, – зазначив заступник голови НБУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *