Вперше за 10 років: депозити у гривні до ВВП досягли максимуму

Депозити у гривні до ВВП в Україні досягли максимуму за останні 10 років, що свідчить про значну довіру населення та бізнесу до банківської системи, особливо в умовах війни. Однак, необхідно активізувати кредитування реальної економіки, зокрема через прийняття законопроекту про Національну установу розвитку, яка може стати успішною інституцією для післявоєнного відновлення.

8836_614cd0f09c1b5.jpeg (43.95 Kb)

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”) у Telegram. “Депозити у гривні до ВВП зараз на максимумі за останні 10 років”, – йдеться у повідомленні.

Він підкреслив, що це важливий показник стабільності і довіри до банківської системи України, особливо в умовах економічних викликів та війни. Щоб остаточно поставити крапку в історії із сезонним скороченням депозитів на початку року, Данило Гетманцев навів кілька показників.

За підсумками березня 2024 року банківські вклади у гривні відновили зростання, що стало очевидним у квітні. Зокрема, у квітні вони зросли на 24,1 млрд грн (1,5%), а з початку року – на 29,8 млрд грн (1,8%). Депозити у валюті також показали позитивну динаміку, збільшившись на 0,35 млрд доларів або на 1,8% з початку року.

Від початку війни (лютий 2022 – квітень 2024) банківські вклади у гривні зросли на 80%, що в грошовому виразі складає 739 млрд грн. Як частка від ВВП, так і депозити збільшились з 18,6% на кінець 2021 року до 24,9% ВВП на кінець 2023 року.

Гетманцев зазначив, що сезонне скорочення депозитної бази, яке спостерігається майже щороку, можна вважати остаточно вичерпаним. Це підкріплює довіру до банківської системи з боку вкладників як серед населення, так і серед бізнесу. Банківська система залишається надліквідною та стійкою, що є важливим фактором для економічної стабільності країни.

Однак Гетманцев наголошує на необхідності активізувати роботу над спрямуванням частини вільної ліквідності на кредитування реальної економіки. Хоча кредитування відновлюється, цей процес йде дуже повільно. Для стимулювання його зростання, необхідно прийняти законопроект про Національну установу розвитку. Ця установа задумується як український аналог німецького KfW і має потенціал стати успішною історією післявоєнного відновлення України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *