Власники цінних монет можуть заробити шалені гроші

Українські 50 копійок 1992 року рідкісного різновиду продали на аукціоні за 12 001 грн. При цьому під час торгів монета здорожчала у понад 6 000 разів – перша ставка склала 2 грн.

5263_670027.jpg (39.3 Kb)

Аукціон пройшов на майданчику Violity. Усього ставок було зроблено 68.

Як розповів автор оголошення, різновид проданої монети – 4 ААм. Що, власне, і привернуло до неї таку підвищену увагу колекціонерів – адже цей різновид дуже рідкісний.

Нумізмати називають таку монету “Англічанка”, адже її карбували англійськими штемпелями. Різновид 4ААм особливий тим, що у нього на аверсі випуклий щит і вдавлений тризуб. На рядових монетах щит виконаний тонкими лініями, а тризуб опуклий”, – розповідають експерти ресурсу “Монети-ягідки”.

Виникла ж ця помилка, зазначають вони, через те, що художники під час розробки ескізів затемнили не лише тло монети, а й сам тризуб. Після чого за цими ескізами у Великій Британії було виготовлено інструмент для карбування монет.

Виявлено ж її було лише коли працівники Луганського верстатобудівного заводу отримали готові пуансони (прес-штемпелі) для карбування монет. “На заводі було ухвалено рішення виготовити цим інструментом пробну партію монет. Щоб налагодити верстати для подальшого карбування”, – розповіли нумізмати.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *