В уряді прокоментували ідею збільшення виплат на дитину

Ідею про збільшення допомоги при народженні дитини з поточних 41,28 тис. грн. до понад 384 тисячі розкритикували в Міністерстві соціальної політики. Там заявили: досвід інших країн показує, що підвищення виплат зазвичай не допомагає різко збільшити народжуваність. Для досягнення цієї мети слід використовувати інші інструменти, наприклад, забезпечення сімей житлом.

2521_vyplaty-na-dytynu.jpg (69.55 Kb)

Про це розповілр заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак на форумі “Демографічне майбутнє України: Стратегія стійкості та відновлення”. “Вирішення проблеми демографії зазвичай має класичне рішення – підвищення народжуваності. Однак, проаналізувавши ситуацію, ми отримали здивований висновок. Рішення про підвищення виплат на народження дітей не працюють майже в жодній країні “, – заявила Марчак.

Вона також додала, що навіть якщо зростання допомоги статистично збільшує народжуваність, це відбувається за рахунок громадян із найнижчим рівнем статку. Багато хто з них у результаті відмовляється від дітей.

“У вирішенні проблеми демографії справді працюють інші рішення”, – сказала Марчак. За її словами, головними критеріями є:

наявність індивідуального житла;
економічна самодостатність сім’ї;
наявність джерела фінансування.
“Сім’я, яка бажає завести дитину, швидше не робитиме це, якщо не буде впевнена, що зможе дати якісну освіту… Далі – питання наявності базових соціальних послуг. Також те, що не прийнято говорити в Україні – чи тобі комфортно, коли ти виходиш на вулицю: чи можеш ти проїхати з дитячим візком по дорозі чи зручному тротуару; чи є майданчики для дітей, чи є парки, бігові та велосипедні доріжки, спортивні майданчики”, – розповіла посадовиця.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголошував, що у бюджеті України поки що немає коштів на підвищення виплат на дітей до 380 тис. грн. “Кожна гривня, зароблена українським бюджетом, йде на підтримку Сил безпеки та оборони”, – пояснював глава уряду.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *