В Україні процвітають фальшивомонетники
В Україні процвітають фальшивомонетники. Вони організували цілу мережу онлайн-магазинів, найняли сотні кур’єрів, навчилися використовувати “Нову пошту” так, щоб залишатися непоміченими, та розповсюджують мільйони “гривень”.
“Купюри” практично неможливо відрізнити від справжніх, запевняють продавці. Їх нібито беруть навіть деякі термінали. Насправді найчастіше правоохоронці затримують тих, хто розповсюджує фальшивки. Їм загрожує до семи років ув’язнення. Водночас, організатори схем залишаються безкарними.
Найнебезпечнішими вважаються купюри 500 та 200 грн. Фальшивки такого номіналу можна отримати у невеликих магазинах, громадському транспорті, разом із здаванням на ринках тощо. Про те, як українцям продають фальшивки та що варто знати, читайте у матеріалі Oboz.ua.
Фальшивки відправляють країною “Новою поштою” і ховають у дворах
Національний банк ще кілька місяців тому прозвітував: кількість фальшивок у країні різко скоротилася. Мовляв, якщо 2021-го на мільйон справжніх банкнот було 7,1 фальшивих, то станом на 2022-й – лише 2,2. Щоправда, НБУ веде статистику лише з тих купюр, які потрапляють на експертизу або якщо інформацію про фальшивомонетників йому передали офіційними каналами.
Статистика минулого року перекручена повномасштабною війною, скільки насправді фальшивок у країні – сказати складно. Однак насправді їхня кількість зростає. Підробки виготовляють по всій країні та поширюють практично безперешкодно. “Гроші” можна купити, поповнивши вказаний номер телефону, отримати “Новою поштою” або через “скарб”.
“Новою поштою” запаковуємо посилку та відправляємо на повну передоплату. Якщо з посилкою щось трапляється, гроші не повертаємо. Можна скарбом. Вам у якому районі? У багатьох вже є скарби”, – розповідає Oboz.ua анонімний продавець фальшивок у Telegram. У соцмережах працюють десятки онлайн-магазинів із продажу фальшивих купюр.
Усі вони обіцяють високу якість друку, гарантують, що купюри неможливо відрізнити від справжніх. Більше того, фальшивки начебто приймають деякі банкомати та термінали (їхній перелік озвучують продавці).
“Нова пошта”, якщо посилку правильно запакувати, роздруковувати та перевіряти її не буде. Цим і користуються фальшивомонетники. Поштовий оператор – найдешевший спосіб розповсюдження фальшивок. Але в той же час це найнебезпечніший метод. Якщо виявиться, що правоохоронці разом із поштовим оператором виявили незаконне посилання, вони легко можуть відстежити отримувача.
Є ще один спосіб – фальшивомонетники поштою надсилають одразу велику кількість фальшивок своєму співробітнику. Після цього він розносить фальшивки, ховає їх у дворах, парках, посадках, фотографує схованку і через продавця пересилає фото покупцю.
За тисячу гривень фальшивомонетники обіцяють надіслати 3 тис. грн фальшивок. За 1,5 тис. грн. – 5,5 тис. грн. А за 5 тис. грн. можна купити 18 тис. грн. фальшивок. Також продають фальшиві долари: за 100 доларів можна купити 300 фальшивих баксів.
“За 6 тис. грн продамо картку Монобанку. У набір входить сама карта банку, ксерокопія документів, на які вона оформлена, SIM-картка, до якої прив’язана картка, кодове слово, ПІН-код та доступ до електронної пошти. Ви можете за допомогою цієї картки в терміналах поповнити рахунок фальшивими купюрами. Потім переводите гроші куди вам потрібно і позбавляєтеся фальшивок”, – розповідає продавець.
Які купюри небезпечні та що варто знати
Шахраї використовують купюри двох номіналів: 500 та 200 грн. Це підтверджує і статистика НБУ, і асортименти онлайн-магазинів. Купюри потрапляють у громадський транспорт, кіоски, магазини, на ринки. При спробі легалізувати гроші найчастіше трапляються фальшивомонетники.
Саме тому замість того, щоби самостійно використовувати надруковані купюри, злочинці їх продають. Самостійно позбавитися великої кількості фальшивок практично неможливо. Їх не приймуть у жодній з кас, ними неможливо розплатитися в жодному з великих магазинів.
Купюри проходять перевірку на детекторі валют навіть у невеликих супермаркетах. І якщо потрапити в магазин з такою купюрою, адміністрація зобов’язана викликати поліцію. Поліцію гроші вилучить, а потім почне розбиратися, де ви отримали купюру.
Як заявляють у прес-службі СБУ, групу фальшивомонетників вдалося викрити місяць тому. Вони намагалися продати “купюри” на півмільйона доларів. Зважаючи на все, злочинці встигли заробити мільйони гривень до того, як потрапили правоохоронцям. Вони мали банківські картки на чужі документи, золоті зливки, цінні папери та десятки тисяч фальшивих доларів.
За використання фальшивих купюр українцю загрожує до 7 років ув’язнення. І навіть якщо вам здається, що ви не залишили слідів свого злочину, рано чи пізно правоохоронці встановлять, хто поширив підробку.