В Україні за останні дні помітно подорожчав долар

Готівковий долар в Україні за останні дні помітно подорожчав. Середній курс продажу в обмінниках змістився у бік 38,5 грн, а деякі точки продають “бакс” і по 39 грн. Головною причиною коливань стала підготовка ринку до скасування фіксованого курсу долара.

8274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це у коментарі розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Однак, за його словами, економічних передумов для кардинальної зміни курсового коридору все ж немає.

“Головним чином ринок очікує повернення до плаваючого курсу валют”, – зазначив Лєсовий. Крім того, на підвищення курсу долара вплинули і такі чинники:

наслідки скорочення експортних надходжень (зокрема через блокування Росією морських шляхів експорту продовольства);
скорочення обмінних пунктів (з різних причин, у тому числі через позбавлення ліцензій на тлі порушення правил);
спроби обмінних пунктів “перестрахувати” власні ризики напередодні повернення вільного курсу.
“Умови обмеженої пропозиції автоматично чинять тиск на продавців. Але всі ці причини не є основними, а лише ситуативними. Для громадян дуже важливо зберігати тверезий розрахунок, розуміючи, що така ситуація певною мірою очікувана”, – попередив Лєсовий.

За його прогнозами, Україна може повернутися до плаваючого курсу долара вже у вересні. Тоді на ринку можлива певна “курсова хитавиця”: коли ситуативно курс йтиме вгору або падатиме вниз (але не більше ніж на 4-5% з обов’язковим поверненням в об’єктивний коридор). Така ситуація, за розрахунками банкіра, має стабілізуватись приблизно за місяць.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *